Windows 10 kullanıcı kurtarma: Silinen kullanıcıyı nasıl geri getirebilirim?

Windows 10 da kullanıcımı sildim. Yeniden başlatınca parola istedi doğru olarak yazdım kabul etmedi. Microsoft hesabıyla girmeyi denedim girmedi. Bende güvenli modda administrator hesabını aktif edip bilgisayarı açtım. Yeni bir yönetici hesabı aldım. Ama benim isteğim kullanıcı hesabımı kullanmak bunu nasıl yapabilirim. O hesap ismi kullanıcılar klasöründe var. Yani silinmedi bilgilerim duruyor. Peki nasıl eski hesabımı kullanabilirim?

afc101 afc101 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    başlat / netplwiz yaz ve tıklatın gelişmiş sekmesini tıklatın yine gelişmiş sekmesini tıklatın açılan sayfada kullanıcıları tıklatın orta bölümde kullanıcılar yer almakta bu bölümde işlem yapmak istediğiniz kullanıcı üzerine tıklatın ve ek eylemleri tıklatınn burda seçenekler var istediğiniz işlemi yapabilirsiniz

    veya bunuda deneyebilirsiniz  cmd yönetici olarak çalıştırın bu kodu yapıştırın "net user isim /add"

    administrator hesabı etkinleştirmek için cmd yönetici olarak çalıştırın net "user administrator /active:yes"

    candan candan (4301)
    7 yıl önce cevaplandı

      Sistem geri yüklemeyi denediniz mi?

      Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır?

      Sistem geri yükleme yapılamıyorsa, başka şekilde sililen kullanıcı geri alınamaz.

      Fakat C:\Users klasörü altında kullanıcı dosyaları duruyor olabilir (Eğer kullanıcıyı silerken size sorulan dosyaları tutayım mı sorusuna olumlu cevap verdiyseniz). Bu durumda buradaki klasörün adını değiştirip (örneğin kullanici1) Daha sonra silinen kullanıcı adı ile kullanıcı açılabilir. Daha sonra dosyalar bu kullanıcıya taşınabilir.

      Dosyalar yerinde yoksa Recuva gibi bir programla kurtarmayı deneyebilirsiniz:  Silinen dosyaları geri getirme

      hakan hakan (15409)
      7 yıl önce cevaplandı

        Öncelikle teşekkürler cevaplar için.

        Netplwiz zaten sildiğim yer burası orada hesap gözükmüyor. Hesap klasör olarak duruyor ama kullanıcı listesinde yok. Geri getirmenin sorun olacağını düşünmemiştim.

        Sistem geri yükleme ilk başta vardı. Önce başka şeyler denemek istedim. Ama güvenli modda açıp administrator hesabı açıp geri döndüremeyince sistem geri yükleme yapayım dedim ama geri dönüş noktası bulamadı artık.

        Kusura bakmayın dikkat etmedim. Net user add ile aynı ad ile başka bir kullanıcı açıyor. Eski ayarları kullanmıyor. Yeni bir kullanıcı klasörü açıyor.

        afc101 afc101 (1)
        7 yıl önce cevaplandı

        • bunuda deneyebilirsiniz cevaba ilave yaptım candan 7 yıl önce