windows 10 kurulu belleği nasıl biçimlendirebilirim ?

Merhaba bende windows 10 un eski bir sürümü kurulu olan bir usb bellek var. Şimdi malum windows 10 sürüm 2004 güncellemesi geldi.

bende usb belleği biçimlendirip içine yeni sürümü kurayım diyorum. Usb belleği biçimlendirip içine yeni windows 10 sürümünü nasıl kurabilirim, yardımcı olursanız sevinirim :)

kaanylmz kaanylmz (3)
3 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    İlk olarak usb belleğini biçimlendir.

    USB flash bellek biçimlendirme

    Ardından Windows un en son sürümünü ISO olarak indir.

    Windows 10 Mayıs 2020 (Windows 10 2004) ISO nasıl indirilir?

    ISO'yu indirdikten sonra rufuz programı ile usb belleğimize kaydedelim

    Ayrıca USB belleğe ISO dosyası yüklenir ve nasıl format atılır adlı bir video var uzmanim.net youtube kanalında alttaki linkten çözüme gidebilirsin.

    Windows 10 kurulumu: Sıfırdan Windows 10 kurulumu

    darkcrak darkcrak (5168)
    3 yıl önce cevaplandı

      MediaCreationTool ile çok kolay bir şekilde Format USB'si oluşturabilirsin. MediaCreationTool'u indirdikten sonra aç, ve bilgisayarına kurulum için kullanacağın USB'yi tak.

      İleri seçeneğine tıklayıp gerekli seçenekleri tıkladıtkan sonra W10 kurulumm dosyalarını veri tabanından indirerek USB'ye yazacaktır. Şuan elimde USB olmadığı için o seçenekleri gösteremiyorum. Bu şekilde hem daha basit, hem daha kullanışlı.

      hydra hydra (3800)