windows 10 mağazası directx 9 gerekli hatası

merhaba ben windows 10 enterprise 64bit kullanıyorum windows mağazasına instagram uygulaması geldi indireyim dedim bir hatayla karşılaştım directx sürüm 9 gerekli diye bir hata bunu nasıl ortadan kaldırabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

sehmus184 sehmus184 (2)
7 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Merhaba aynı sorun bende de mevcut.Edge tarayıcısında yeni sekme açtığınızda önerilen siteler arasında instagram olur.Üstüne gelip en altta bulunan "Uygulmayı edinin" üzerine tıklarsanız uygulama bilgisayarınıza yüklenir fakat açtıınızda tekrar directx 9.3 veya daha fazla gerekli adından hata verir.Bu sorunu bende halledemedim.Konu açtım fakat cevap gelmedi.

    sadikytn sadikytn (1)
    7 yıl önce cevaplandı

      ben çözdüm ekran kartı düşük olduğu zaman böyle bir sorun yaşanıyormuş masaüstü pc de deniyordum olmuyordu enson arızalandı ekstradan ekran kartı taktım 1gb lık oldu hepsi iniyor artık başka çözüm yolu var mı bilmiyorum

      sehmus184 sehmus184 (2)
      6 yıl önce cevaplandı

        Directx 9c - Windows Yardımcı Program (tıkla)

        Veya;

        DirectX 9.0c End-User Runtime (tıkla)

        Windows 10 desteklemeyebilir, bilemiyorum denemek lazım.

        Eğer olmazsa ekran kartı sürücüsünü kaldırır ve uygun sürücü yüklemesi yaparsın (yada sürücü güncellemesi yaparsın).

        temmuz temmuz (12505)