Windows 10 Oyunlarda Çalışmayı Durdurdu Hatası

Counter Strike Global Offansive ve H1Z1'de 5-10 dakika filan oynadıktan sonra "Çalışmayı Durdurdu" hatası veriyor her yolu denedim ama olmadı çözümü nedir sizce?

blowstr blowstr (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Bu sorunun birçok sebebi olabilir.Aklıma gelenleri yazmak isterim.

    1. Counter Strike Global Offansive ve H1Z1 oyunlarınızın en son patch ve güncellemelerini yaptınız mı?

    Eğer yapmadıysanız lütfen oyunlarınızı güncelleyiniz.

    2. İşletim Sisteminizin tüm güncellemelerini yaptınız mı?

    Yapmadıysanız lütfen tüm güncelleştirmeleri yükleyiniz.

    3. Ekran kartınızın en son güncellemesini yüklediniz mi?

    Yüklü değilse lütfen modelinize göre üreticinin web sayfasından son halini indirerek yükleyiniz.

    4. DirectX Paketinin son halini yüklediniz mi?

    Şu adresten DirectX tekrar yüklemeyi deneyin (Sadece Windows 7 ve altı sistemlerinde çalışır). Windows 8 ve üstü için DirectX Windows Update aracılığıyla yüklenir.

    5. Tüm bunlara rağmen belli bir süreden sonra çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız.Bilgisayarınızın sıcaklıklarını kontrol ediniz.Ekran kartı ve işlemci sıcaklığınız genelde yükseldiğinde performans düşüşleri ve aniden yeniden başlatmalar görülebilir.Çeşitli araçlar yardımıyla sıcaklıkların oyun esnasında kaç dereceye kadar çıktığını ve hatadan sonra kaç dereceyi gördüğüne bakınız.

    Umarım sorunununuz için yardımcı olabilmişimdir.Kolay Gelsin

    ismailsarp ismailsarp (6010)