Windows 10 sistem gereksinimleri neler?

Windows 10 çıktığında bilgisayarıma yüklemek istiyorum. Windows 10 sistem gereksinimleri neler? Windows 10 için gerekli işlemci, ram gibi bilgiler nelerdir?

Windows 10 için ne kadar Ram gerekiyor?

alivecan alivecan (337)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Microsoft'un yeni işletim sistemi Windows 10 Windows 8.1 ile aynı sistem gereksinimlerine sahip olacak.

    Windows 10 sistem gereksinimleri şu şekilde:

    • İşlemci: 1 Gigahertz (GHz) veya daha hızlı işlemci
    • RAM: 1 Gigabyte (GB) (32-bit) veya 2 GB (64-bit)
    • Gerekli boş HDD - Sabitdisk alanı: 16 GB (32-bit) veya 20 GB (64-bit)
    • Ekran Kartı: Microsoft DirectX 9 destekli ekran kartı

    Görüldüğü gibi Windows 10 için gerekli bellek yani Ram miktarı oldukça az. Fakat rahat çalışmak için yine 4GB bellek olmasında fayda var. Windows 10 sistem gereksinimleri için yukarıdaki özellikler yeterli gibi fakat ilerleyen zamandalar bu gereksinimlerde değişiklik olma ihtimali var. Malum henüz Windows 10 piyasaya sürülmedi.

    hakan hakan (15424)