Windows 10 sürekli %99 Disk kullanıyor, Windows 10 disk sorunu nasıl çözülür?

Merhaba arkadaşlar . bilgisayarımı açtığım zaman ve ilerliyen tüm zamanlardaki disk kullanımı resimdeki gibidir. arkada sürekli islem yapıyor bu sorunla ilk defa karşılaştım yardımlarınızı bekliyorum kolay gelsin .

http://i.hizliresim.com/mz28J2.png

blackheaven blackheaven (728)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Resme bakıldığında aslında diski kullanan bir uygulama yok ancak disk kullanım oranı %99 olarak gözüküyor.Bu kullanım oranı sonucunda bilgisayarınızda aşırı derecede bir yavaşlama yaşıyor olmalısınız.Yoksa bu kullanım sadece görsel amaçlı mı?

    Bu sorunun sebebi bilgisayarınızda bulunan bir zararlı yüzünden olabilir.Bu yüzden bilgisayarınızı aşağıdaki linklerde bulunan tarayıcılar ile temizleme işlemlerinden geçirmeniz gerekiyor.Aşağıdaki bağlantılardaki yazılımları kullanarak temizlik yaptığınızda bilgisayarınızın tamamen zararlı,virüs ve reklam yazılımlarından arındırılmış olduğundan emin olabilirsiniz.

    1. öncelikle bellekteki çalışan .exe uygulamalarını  etkisiz hale getirmek gereklidir. Rkill ile bellekte aktif olan zararlı yazılımları sonlandırın.
      RKill nedir? RKill nasıl kullanılır?
    2. Rkill çalıştırdıktan hemen sonra, Dr Web CureIt ile bilgisayarınızı tam tarama modunda tarayın.
      Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır?
    3. Malwarebytes programı ile bilgisayarınızı, Windows'u, derin bir taramadan geçirin. MalwareBytes nasıl kullanılır?
    4. Rootkit, virüs ve diğer malware gibi zararlılar için Norton Power Eraser kullanın.
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?
    5. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    Ayrıca bu sorunun çözümü için aşağıdaki bağlantıya bakabilirsiniz.

    Windows 8 100% Disk Kullanım Sorunu nasıl çözülür?(Windows 10 içinde uygulayabilirsiniz)

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • http://i.hizliresim.com/ZV9n13.png oldu gibi sanki :) ufak tefek şeyler çıkardı temizlendi şuanki hali :) teşekkürler blackheaven 8 yıl önce