Windows 10 sürüm numarası nasıl öğrenilir?

Windows 10 sürüm numarasına nereden bakabilirim?

Windows 10 sürüm numarası nasıl öğrenilir?

brsozl brsozl (1961)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Her geçen gün yeni bir güncelleme alarak gelişen ve daha stabil bir hale gelen Windows 10, aldığı büyük güncellemeler sonrasında yeni bir sürüm numarasına sahip oluyor.

    Örneğin tüm Windows kullanıcılarının Windows 10'nun en son güncel sürümünü kullanmasını isteyen Microsoft, geçtiğimiz günlerde Forza Motorsport 6: Apex oyununun indirilmesi ve oynanması için en güncel sürüm numarasına sahip Windows 10 versiyonunu zorunlu tuttu.

    Bu durumda kullanıcılar Windows 10 sürüm numarasını öğrenmek isteyebilir. Bizde bu yazımızda Windows 10 sürüm numarınızı nasıl öğrenebileceğinizi anlatacağız.

    Windows 10 sürüm numarası nasıl öğrenilir?

    • Windows 10 sürüm numarasını öğrenmek için Windows + R tuşlarına basın.
    • Ardından açılan çalıştır ekranına winver yazın ve enter'a tıklayın.

    Açılan pencerede kullandığınız işletim sisteminin sürüm numarasınıWindows 10 sürümünü ve İS Derlemesi numarasını kolayca öğrenebilirsiniz.

    Windows 10'nun şu anda en güncel sürümü Sürüm 1511 olarak adlandırılan yapı numarasına sahip. Eğer daha eski bir sürüm kullanıyorsanız Başlat > Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik adımlarını izleyerek, açılan pencereden Güncelleştirmeleri denetle butonuna tıklayarak güncelleştirmeleri yükleyebilirsiniz.

    brsozl brsozl (1961)
    7 yıl önce cevaplandı

      Windows 10 işletim sisteminin hangi sürüm ve derleme olduğunu nasıl görebilirim (Windows Hakkında)? (tıkla)

      Veya (Sistemle ilgili daha teferruatlı bilgi arzu edilirse);

      - Yine arama satırından msinfo ile Sistem Bilgisine ve oradan Sistem özetine ulaşılır (Winver ile elde edilen bilgiden daha teferruatlı bir sistem bilgisidir).

      - Başlat düğmesi (Görev çubuğu baş tarafında windows ikonlu düğme)>Ayarlar ile açılan arabirimde "Bir ayar bulun" satırına Hakkında yazılarak yine sistemle ilgili nispeten teferruatlı bilgiye "Bilgisayarınız Hakkında" arabiriminden ulaşılabilir.

      temmuz temmuz (12505)