Windows 10'u Alın bildirimi nasıl kapatılır?

Windows 10'u alın üzerinden rezervasyonu tamamladıysanız Windows 10'u alın bildirimini kapatmak isteyebilirsiniz.

Windows 10'u Alın bildirimi nasıl kapatılır? aşağıda anlatılmıştır.

alattin alattin (16984)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Eğer bir sefere yönelik Windows 10'u alın bildirimini kapatmak istiyorsanız, görev yöneticisi üzerindeki GWX.exe dosyasını sonlandırmak yetecektir. Fakat bilgisayarı yeniden başlattığınızda geri gelecektir.

    1. Görev yöneticisini açın. CTRL + SHIFT + ESC tuşlarına basarak açabilirsiniz.
    2. Ayrıntılar bölümüne geçin.
    3. GWX.exe dosyasını bulun
    4. Sağ tuşla tıklayın, görevi sonlandırı seçin.

    Windows 10'u alın bildirimini tamamen kapatmak için KB3035583 güncelleştirmesini kaldırmanız gerekiyor. Denetim Masası > Programlar ve özelliklerden kaldırabilirsiniz.

    Ayrıca Windows 10'u alın bildirimi C:\Windows\System32\GWX klasörü altına kurulur. Bu klasörü silerek de Windows 10'u alın bildirimini kapatabilirsiniz.

    alattin alattin (16984)
    8 yıl önce cevaplandı

      o dosyayı görev yöneticisinden sonlandırdığımızda pc kapatıp açınca yenıden gelıyor...ayrıca kb3035583 güncellemsini kaldırın demişssin ama baktım yüklü güncellemelere o kodda yok harhangi bi güncelleme...netteki bılgıler eksık ve yanlış...şuan bu bıldırımı tamamen kaldırmak i.in kesın bir bilgi yok...belkı kendısı gıder bılmıyorum...

      kerimcan kerimcan (1)
      8 yıl önce cevaplandı

        Bilgi için teşekkürler. yöntem işe yarıyor. @Kerimcan, GWX.exe'yi görev yöneticisinden kapattıktan sonra bilgisayarı baştan başlatma. Yukarıdaki bilgiler problemi çözüyor. Muhtemelen bir şeyleri gözden kaçırmışsındır.

        goksin goksin (1)
        8 yıl önce cevaplandı

           KB3035583 var ve güncelleştirmeden kaldırdığımda GWX silindi TEŞEKKÜRLER

          hakan51 hakan51 (1)