Windows 10 USB üzerinden Nasıl kurulur?, Bootable Windows 10 Usb si Nasıl Yapılır? (Mediacreation Tool ile)

Windows 10 Usb Üzerinden Nasıl Kurulur?

Bootable Windows 10 Usb si Nasıl Oluşturulur?

Mediacreation Tool Nasıl Kullanılır?

ismailsarp ismailsarp (6010)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 10 'u USB yardımıyla DVD kullanmadan kurmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

    1. MediaCreation Tool Programını indiriniz.

    MediaCreation Tool İndirmek için tıklayın.

    2. İndirdiğiniz Aracı çalıştırınız.

    3. Başka bir bilgisayar için yükleme doyası oluştur seçeneğini seçiniz.

    4. DilSürüm ve Mimari(32,64 veya Her ikiside) seçeneklerini size göre ayarlarak seçiniz.

    5. USB Flash sürücü seçeneğini seçiniz.

    6. Çıkarılabilir Sürücüler kısmından Bilgisayarınıza yerleştirdiğiniz USB nizi seçiniz.

    Not: USB diskiniz 3GB'tan büyük olmalıdır.Her ikisini birden Yazdırmak isterseniz 6GB tan büyük olmalıdır.

    7.Windows internet üzerinden indirilmeye başlanacak ve USB niz otomatik olarak hazırlanacaktır.

    Bilgisayarınızı yeniden başlatıp USB den önyükleme yaparak kurulum işlemine başlayabilirsiniz.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Yükseltmeyi ve USB disk ile kurulumu gayet pratik ve kolay hale getiren bir sistem. İleride yaygın kullanımının olacağı şimdiden belli. İyi bulmuşsun, tebrikler! :) temmuz 8 yıl önce
    • Aslında ben bulmadım Microsoft bulmuş :) Tek bir araç ile iki işlemi de yapabilmek çok pratik gerçekten ilerde çok yaygın olarak kullanılacaktır. :) ismailsarp 8 yıl önce
    • :) temmuz 8 yıl önce

    teşekkürler bende windows 10 pro yüklü zaten flasha yüklüyorum bununla onarma işlemi yapabilirim değil mi

    huseyinacar huseyinacar (3)
    8 yıl önce cevaplandı

    • "Siyah ekran hatası" başlıklı açtığın konu altındaki bana ait mesaja bak ve onu dikkatli bir şekilde oku. temmuz 8 yıl önce