Windows 10 Uygulamaları Çalışmıyor

Wİndows 10 Çalışmayan Uygulamalar

Hava durumunu kontrol etmeden seçmiştim o uygulama dışında kırmızı ile seçtiğim uygulamalar çalışmıyor. Örnek verilecek olursa Kamera uygulamasına basınca verdiği yanıt

Hata Yanıtı

İnternetten arama yaptım bu sitede dahil bazı çözüm yolları denedim. sitede paylaşılan şu çözümlere bilgisayarımın tepkisi şöyle oldu:

  1. İlk önce denemeniz gereken yöntem:
    • Windows + R tuşlarına basarak çalıştır penceresini açın.
    • Açılan pencerede  kısmına wsreset.exe yazın ve tamam butonu ile onaylayın.------>Bunu yaptığımda karşıma şu ekran çıkıyor,
    • bunu hazırlarken karşıma şöyle bi ekran çıktı:
  2. İlk yöntem işe yaramaz ise :
    • Windows arama kısmına Powershell yazın ve yönetici olarak çalıştırın.
    • Açılan pencereye powershell -ExecutionPolicy Unrestricted Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $Env:SystemRoot\WinStore\AppxManifest.XML kodlarını yazın.
    • --->bunu denediğimde ise şu ekran çıkıyor (pc yiyeniden başlattım düzelen bi şey olmadı)birde şu denileni yaptım. bunu yaptıktan sonra mağaza ne açılıyor nede hata veriyor. tepkisiz kalıyor. sizce ne yapabilirim başka?
cgokhans cgokhans (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Problemin ortaya çıkması çok fazla zaman olmadıysa ve Sistem Geri Yükleme açık, çalışır haldeyse bu çözüm denenebilir (Problem öncesi bir geri alma noktasına dönülmesi şekliyle):

    Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

    CMD Komut İsteminden (Yönetici olarak açılacak) sfc /scannow komutu işleterek çözüm denenebilir.

    Başlangıçta "Gelişmiş Bşlangıç" yolundan gidilerek tamirat denenebilir:

    Görev çubuğunda büyüteç ikonu tıklanır ve "kurtarma" yazılarak; Kurtarma Seçenekleri>Kurtarma>Gelişmiş Başlangıç yolundan gidilir ve devam edilir.

    temmuz temmuz (12505)
    7 yıl önce cevaplandı

      sfc/scannow da şunu yazdı anlamadım. olmadı ama sanırım. diğerlerini deneyeceğim. bu arada ilginiz için teşekkür ederim.

      cgokhans cgokhans (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Tarama sonucunda bozuk dosyalar bulunmuş ama bunlar üzerinde kısmi düzeltmeler yapılabilmiş (problemlerin tamamı çözülememiş). Ayrıntılar log dosyasına kaydedilmiş. temmuz 7 yıl önce