Windows 10 WiFİ Sorunu

Windows 10 Pro kullanıyorum. 1 ay önce windows güncellemesi yaptığımdan beri wifi'de sıkıntı yaşıyorum. Ya bağlanmıyor yada "İnternet yok, Güvenli" yazıyor. Halbuki telefondan internete girebiliyorum yani internet var. Driver güncelledim olmadı. Format attım bütün driverlerı asustan edinip yükledim olmadı. Antivirüsü kaldırdım olmadı.

https://uzmanim.net/soru/windows-10-wifi-baglantisi-kopuyor/64078 şu sayfadaki adımları uyguladım. reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f yazdığımda ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value. hatası veriyor.

Ayrıca çok birde önemsiz bir problem var. Sağ alttaki internete bağlanabildiğim zaman wifi simgesi hep full gösteriyor çekim gücü zayıf olsa bile. Buda windows güncellemesinden sonra olmuştu. Fakat format atmama rağmen düzelme yok.

Edit:

https://uzmanim.net/soru/wifi-kopmasi-ve-sinirli-erisim-hatasi-nasil-cozulur/63531

Bu linktekileri uygulayınca çözüldü.
İnternete bağlanabiliyorum şuan. Hala full gösteriyor ama çok önemli değil.

Başka bir problem yaşarmıyım acaba.
Üstte belirttiğim hatayı almamın sebebi ne olabilir?

yabivo yabivo (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Güncellemeden kaynaklı sen windows 7 yükle derim

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    7 yıl önce cevaplandı

    • @nvidiagtx windows 10'u bulmuşken, windows 7'yi niye yüklesin ki? Ayrıca bu sorun bende yok sanırım az kişide var o yüzden windows 7'yi yüklemesine gerek yok toprak34 7 yıl önce

    @nvidiagtx hocam bu hatayı almamın sebebi ne olabilir.

    cmd'yi yönetici olarak çalıştırıp reg delete HKCR\CLSID\{988248f3-a1ad-49bf-9170-676cbbc36ba3} /va /f yazdığımda ERROR: The system was unable to find the specified registry key or value. hatası veriyor.

    Şuan internete bağlanabiliyorum. Bazen sınırlı erişim diyor ama pc'yi yeniden başlatınca düzeliyor.

    Win7 yüklemek istesem win10 kullanmazdım zaten. Yinede öneriniz için teşekkür ederim.

    yabivo yabivo (1)