Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatası nasıl çözülür?

Windows 10 üzerinde Windows Update'i çalıştırmak istediğimde 0x80070422 hatası alıyorum.

Hata tam olarak şu şekilde:

Güncelleştirmeleri yüklerken bazı sorunlar oluştu, ancak daha sonra yeniden denenecek. Bunu görmeye devam ederseniz ve
bilgi için Web'de arama yapmak ya da destek birimine başvurmak isterseniz bu yardımcı olabilir: (0x80070422)

Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
8 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Windows 10 Windows Update 0x80070422 hatasının çözümü:

    Windows 10'da Windows update yaparken 0x80070422 hatası alıyorsanız, hizmetlerde Windows update hizmeti durmuş olabilir. Hatanın çözümü için şunları yapın:

    1. Denetim Masasından Sistem ve Güvenlik\Yönetimsel Araçlar altındaki hizmetlere girin.
    2. Hizmetlerde Windows Update hizmetini bulun.
    3. Windows Update hizmeti yanında yani durumda çalışıyor yazmalıdır. Eğer Durdu yazıyorsa iki kere hizmeti tıklayın.
    4. Başlangıç türünü Otomatik olarak ayarlayın.
    5. Uygula'ı tıklayın.
    6. Başlat aktif olaçaktır. Başlatı tıklayın.
    7. Şimdi Windows Update'i tekrar açın ve çalıştırın.

    Bu işlemden sonra Windows 10 Windows update 0x80070422 hatası çözüme kavuşacaktır.

    cemkara cemkara (4215)
    8 yıl önce cevaplandı

      Adımları takip edip otomatik yapıyorum uygula dediğimde erişim engelli diyor , nasıl halledebilirim?

      trburhan trburhan (1)
      5 yıl önce cevaplandı

        sorunum çözüldü teşekkür ederim.

        kullanici466039 kullanici466039 (1)
        3 yıl önce cevaplandı

        Bende hizmetler kısmında Windows Update yazmıyor lütfen yazdımcı olurmusunuz

        salamoyunhd salamoyunhd (1)
        3 yıl önce cevaplandı

          @salamoyunhd

          Arama kısmına " Hizmetler " yazıp Hizmetler kısmını aç.

          hydra hydra (3800)