Windows 7 32 bit'ten 64 bit'e nasıl yükseltilir?

Benim şuanda kullandığım işletim sistemim 32 bit. Fakat ben işletim sistemimi 64 bit'e yükseltmek istiyorum.

Kullandığım işletim sistemim 32 bit iken üzerine direk 64 bit'lik işletim sistemi kurabiliyor muyuz? Yoksa ilk önce formatlayıp daha sonra mı 64 bit'lik işletim sistemi kurmalıyım?

dubfayr dubfayr (2)
10 yıl önce sordu

    Toplam 6 Cevap

    Merhaba,

    32 Bit işletim sisteminin üzerine sizin anlatmak istediğiniz şekilde 64 bit windows yükleyemezsiniz.

    32 Bit Windows işletim sisteminden 64 bit Windows işletim sistemine geçmek istiyorsanız, bilgisayarınızı formatlamalı ve 64 bit Windows yüklemelisiniz.

    32 Bit Windows işletim sisteminin üzerine 64 Bit Windows yüklerseniz, bilgisayarınızda aynı anda iki tane işletim sistemi kurulu olur. Bu durumun size bir faydası olmaz.

    Bu sebeplerden size tavsiyem bilgisayarı formatlamanız ve 64 bit Windows temiz kurulum gerçekleştirmeniz.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

      Bilgisayarınızın donanımı 64 Bit ise 64 bit Windows yüklemelisiniz. Eğer 4 GB ram den daha az belleğiniz varsa 64 bit Windows  yüklemenin size bir faydası yoktur.

      64 Bit Windows kullanmanın en büyük avantajı 4 GB belleğin üzerindeki miktarları kullanabiliyor olmanızdır. Aksi takdirde 64 Bit yükleyerek performans artışı sağlayamazsınız.

      cemkara cemkara (4215)
      10 yıl önce cevaplandı

        Ramim  4GB    fakat 32 bit kullandığım için 3,5GB  görünüyordu  , bende  dediğiniz gibi formatladım ve 64 biti yükledim .

        Şuan 4gb görünüyor ve daha seri  çok teşekkür ederim yardımlarınız için

        dubfayr dubfayr (2)
        9 yıl önce cevaplandı

          arkadaşlar win7 64 bite çıkarmak için format esansındamı bişey yapmak gerekir yoksa win7 64 bit cd si alıp format atmakmı gerekir

          kullanici771608 kullanici771608 (1)
          9 yıl önce cevaplandı

          • Yukarıda yazdığı gibi, Format sonra da 64 bit Windows ile kurulum yapmalısınız. murat 9 yıl önce

          tabikide olur bende de öyleydi ama olldu

          ilk aldığın zaman 64 bit ise ve formattan sonra böyle olduysa bilgisayarcıya git

          durumu anlat bilgisayara 64 bit format atsın. olucaktır.

          poyraz2133 poyraz2133 (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            Merhaba,

            Windows x86 (32 Bit) işletim sistemini Windows x64 (64 Bit) işletim sistemine yükseltebilirsiniz,

            Bu işlemi yapmak için 64 bit işletim sistemi cd sine ihtiyaç duyacaksınız,

            64x Cd si ile bilgisayarınızı boot ettirin,

            ardıdan Kurulum Ekranı geldiğinde Yükseltme seçeneğini tıklarayak 64x e yükseltebilirsiniz.

            erdemkarakurt erdemkarakurt (11)