Windows 7'de dosya veya klasör simgesinin üzerindeki sarı kilit işareti nasıl kaldırılır?

Windows 7 sarı kilit klasör

Windows 7'de dosya veya klasör ikonu üzerindeki sarı kilit işareti bu dosyasın sadece sizin tarafınızdan erişilebilir olduğunu diğer kullanıcıların erişemeyeceği anlamına gelir. Bu bazen istenmeyen bir durumdur.  Bu dosya veya klasöre erişmek isteyen uygulamaların  hata vermesine sebep olur.
Peki sarı kilit  ikonu nasıl kaldırılır?

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7 'de sarı kilit ikonunu kaldırmak için önce sarı kilit simgesinin olduğu klasör veya dosyayı sağ tuşla tıklayın ve açılan menüden Özellikleri seçin.
    Klasör veya Dosya Özellikler  penceresinde Güvenlik sekmesini tıklatın.

    İzinleri degiştirmek için Düzenle'yi tıklayın.

    Windows 7 klasör sarı kilit nasıl kaldırılır? Klasör özellikleri Güvenlik

     Daha sonra Klasör veya Dosya için İzinler penceresinde Ekle'yi tıklayın.

    Windows 7 klasör sarı kilit nasıl kaldırılır? Klasör özellikleri  Klasör izinleri

    Açılan Kullanıcılar veya Gruplar seçin pencersinde Gelişmiş'i tıklayın.

    Windows 7 klasör sarı kilit nasıl kaldırılır? Klasör özellikleri  Kullanıcı veya Gruplar Seçin Konumlar

    Kullanıcılar ve Gruplar seçin penceresinde Şimdi Bul butonuna tıklayın. Arama sonuçlarında Users (Kullanıcılar) seçin ve Tamam'ı tıklayın.

    Windows 7 klasör sarı kilit nasıl kaldırılır? Klasör özellikleri  Kullanıcılar veya gruplar seçin

    Diğer pencereleri Tamam butonunu tıklayarak kapatın. Böylelikle  Sarı Kilit işareti kaldırılmış, Dosya veya Klasör tüm kullanıcılar tarafından erişilebilir bir hale gelmiş olacaktır.

    hakan hakan (15424)