Windows 7'de explorer.exe çalışmayı durdurdu hatası

Bilgisayarım da herhangi bir işlem yapmadığım halde explorer.exe çalışmayı durdurdu hatası alıyorum

Sebebi nedir? Nasıl düzeltebilirim?

İşletim sistemim Winows 7 professional 32 bit.

berk berk (224)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'de  explorer.exe çalışmayı durdurdu hatası alıyorsanız bunu sebebi

    • Ekran kartınızın sürücülerinde sorun olabilir.
    • Windows 7 sistem dosyalarında sorun olabilir.
    • Bilgisayarınızda bir virüs veya kötü amaçlı yazılım bulaşmış olabilir.
    • Uyumsuz bir antivirüs yazılımı veya sistemle entegre çalışan bir yazılım buna sebep olabilir.

    Çözüm yolu olarak şunlar denebilir:

    Ekran kartı sürücülerini güncelleme:
    Ekran kartınızın son versiyon sürücülerini indirin ve yükleyin. Sorun hallolmazsa diğer aşamalara geçin.

    Windows 7 sistem dosyalarını onarın:

    1. Başlat' ı tıklatın ve ardından Arama kutusuna cmd yazın.
    2. Sonuçlar alanında, cmd.exe dosyasını sağ tıklatın ve sonra yönetici olarak çalıştır' ı tıklatın.
    3. Yöneticiyseniz veya yönetici parolasını yazın ve sonra devam' ı tıklatın, devam ' ı tıklatın.
    4. Komut isteminde, Sfc   /scannow yazın ve ENTER tuşuna basın.

    Bilgisayarınızı virüs ve zararlı yazılımlara karşı tarayın:

    1. Dr.Web CureIt! nedir? Dr.Web CureIt! nasıl kullanılır? Dr Web ile sistemi virüslere karşı tarayın.
    2. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin MB ile bilgisayarınızı tarayın.
    3. Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır?  NPE ile bilgisayarınızı taratın.

    Bilgisayarınızda kurulu sisteme entegre yazılımları kaldırın:
    Sorun hala devam ediyorsa

    1. Antivirüs yazılımı kaldırın ve bu şekilde deneyin.
    2. Başka bir sistemle entegre yazılım varsa (sizin kurmuş olduğunuz) kaldırın.
    alattin alattin (16999)