Windows 7 de Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir

Merhaba,
Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum.

Bir uygulama açtığım zaman "Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir" diye bir uyarı çıkıyor her zaman.

Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba? Yardımcı olursanız çok makbule geçecek.
Şimdiden teşekkürler, iyi çalışmalar...

yazarnebi yazarnebi (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 7'de Hata: Windows belirtilen aygıta, yola veya dosyaya erişemedi. Öğeye erişmek için gereken izniniz olmayabilir

    şeklinde hata alıyorsanız bu hataya şunlardan birisi sebep olabilir:

    • Dosyaya veya dosyanın bulunduğu klasöre erişim izniniz olmayabilir.
    • Dosya veya kısayol bozuk olabilir.
    • Dosya Windows tarafından engelleniyor olabilir.
    • Virüsten koruma yazılımınızın dosyayı engelliyor olabilir.
    • Bilgisayarınızda virüs veya trojan var.

    Neler yapabilirsiniz?

    1. Antivirüs yazılımınız varsa kapatın ve antivirüs yazılımı kapalıyken uygulamayı çalıştırmayı deneyin.
    2. Hatayı aldığınız uygulamanın ikonunu sağ tuşla tıklayın.
    3. Dosya konumumu aç seçin.
    4. Açılan penceredeki uygulama çalıştırılabilir dosyasını  sağ tıklatın ve sonra Özellikler'i tıklatın.
    5. Genel sekmesinde, kullanılabiliyorsa Engellemeyi Kaldır seçeneğini tıklatın.

    Yukarıdakiler işe yaramaz ise, şunları deneyin:

    1. Norton Power Eraser ile bilgisayarınızı tarayın
      Norton Power Eraser nedir? Nasıl Kullanılır? sonrasında Malware taraması yapın.
    2. MalwareBytes nedir? MalwareBytes nasıl kullanılır? Malwarebytes i buradan indirin

    hakan hakan (15394)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhaba

      Aşagıdaki linkte Antivirus programından veya Windows un kendi dosya izin ayarlarından kaynaklanabilecegi belirtilmiş.

      http://support.microsoft.com/kb/2669244/tr  buradaki çözüm yollarını denermisiniz.

      oozkan oozkan (1)
      10 yıl önce cevaplandı

      • mrb Özkan bey, sorunu halletim, öncelikle Norton Power Eraser ile bilgisayarımı tararttım dediğiniz gibi Sorun şundan kaynaklıymış: winamp'ın eski sürüm olmasından kaynaklıymış, yeni son sürümü indirip kurdum ve yapmak istediğim winamp dış görünümünü uyguladım sorunsuz ekledi. İyi çalışmalar... yazarnebi 10 yıl önce
      • Sorun hallolduysa, size yardımcı olan cevabı, sol taraftan cevap olarak işaretle'yi tıklayarak kapatabilirsiniz. hakan 10 yıl önce

      Arkadaşlar bu hata bendede vermişti

      Çözüm

      Açıcağım dosyayı masa üstüne kopyalayıp açmak oldu . Büyük ihtimal ile dosya url si uzun veya biçimsiz .

      ayktsa ayktsa (1)