Windows 7'de Svchost.exe aşırı işlemci kullanma sorunu

Merhaba, ben internetten Windows 7 Ultimate Sp1 iso indirip kurdum. Günceleştirmeleri yapmak için Update açtım. pc kasılmalara başladı nedeni Görev yöneticisndeki svchost.exe aşırı yükselerek 700-800k olmuş yükselmeyede devam ediyor. işlemcinin ise yüzde 95 - yüzde 100 kullanıyor. ama updateyi kapatırsam svchost.exe normale dönüyor Bu arada güncelleştirmeleri tarıyor ama birşey bulduğu da yok bu durumu nasıl çözebilirim.yardımlarınızı bekliyorum.

lion lion (595)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows güncelleştirmelerinin tama mı yüklendi mi? Yoksa arkaplanda hâlâ yükleme devam ediyor mu?

    Zaman zaman svchost.exe'nin güncelleme sırasında işlemciyi %100 kullanması normal bir durumdur.

    Windows güncelleme sırasında Trustted Installer işlemciyi çok kullanır. Windows güncelleştirme sırasında sabırla bekleyin.

    Güncelleştirme taramasından sonra size "Bilgisayarınız güncel, yüklenecek güncelleme yok" uyarısı veriyor mu, yoksa işlem yapıyor gibi mi görünüyor?

    Eğer bilgisayarınız güncel durumda demiyorsa  ve işlem yapıyor gibi görünüyorsa bu durum normaldir. Beklemeniz gerekiyor. Muhtemelen size yüklüce bir güncelleme listesi getirecektir.

    Windows 7 güncellemesi sırasında işlemci %100 kullanıyorsa, Windows Update uygulamasının güncellemesini önce yükleyin daha sonra Windows'u güncelleştirmeyi deneyin:

    Windows 7 Windows update güncelleştirmesi 32 Bit: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=fcd6bf5d-f004-4ca3-aa7e-1de462b91dd0

    Windows 7 Windows update güncelleştirmesi 64 Bit: http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=4fe566bd-31b1-4413-8c4c-412b52533669

    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Merhaba murat, 1) - ilk sorunu anlamdım tema filan yüklemedim daha hiç birşey yüklemedim interneteki bir siteden windows 7 iso indiriip format attım. hiçbirşey yok içinde 2)- updateyi açınca svchost.exe hızla yükseliyor sürekli yüzde 90-100 arası işlemiciyi kullamaya başlıyor mouse bile zor hareket ettiriyorum. 3)- Trustted Installer de sıkıntı yok işlemiciyi hiç kullanmıyor 7 k civarında duruyor 4)- sorun şu ki güncellemede yapmıyor güncellemeler denetleniyor yazıyor saatlerce açık kalsa bile hep aynı hiçbitmiyor denetlemesi hiç bir uyarıda vermiyor lion 8 yıl önce
    • çözüme link ekledim. İşletim sistemine göre önce manuel olarak Windows update güncelleştirmesini yükler misin? murat 8 yıl önce
    • Merhaba Murat, çözüm için verdiğin linklerden indirip kurdum sorunum düzeldi hem güncelleştirmeleri yüklüyor hemde svchost.exe normale döndü teşekürler. lion 8 yıl önce
    • Murat, bide bu sorun sence neden kaynaklanıyordu bu Windows 7 .iso'sunu internetteki bir siteden indirip kurdum acaba virüslümüdür. lion 8 yıl önce
    • Sorunun çözülmesine sevindim. Bazı sistemlerde bu olabiliyor. Bu sistemde virüs var ya da başka bir sorun var anlamına gelmiyor. Virüs olabilir ya da olamaz demek çok zor. Bir firewall ve antivirüs programı ile sistemini izleyebilirsin. Bu sana fikir verir. murat 8 yıl önce