Windows 7'de zamanlanmış görevler nasıl silinir?

Zaman zaman zararlı yazılımlar Görev zamanlayıcı içine kendine ait görevler eklerler. Bu zamanlanmış görevler belirli aralıklar ile çalışırlar.

Virüs veya zararlı yazılımdan kurtulmak için zamanlanmış görevin silinmesi gerekir.

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'de Görev zamanlayıcıdan görev silme

    Görev zamanlayıcıdan bir görev  silmek için şu adımları izleyin

    1. Başlatı tıklatın.
    2. Denetim Masasını seçin.
    3. Yönetimsel araçlara gidin.
    4. Görev zamanlayıcı'yı bulun ve çift tıklayın.
    5. Görev zamanlayıcı içinde sol tarafta Görev Zamanlayıcı Kitaplığı tıklayın.
    6. Ad, Durum, Tetikleyiciler şeklinde sıralanan görevlerden silmek istediğinizi sağ tuşla tıklayın.
    7. Açılan menüden Sil'i seçin.
    8. Bu görevi silmek istiyor musunuz? sorusuna Evet'i tıklayarak cevap verin.

    Windows 7'de görevleri bu şekilde silebilirsiniz.

    murat murat (12492)