Windows 7 donanım bulamama sorunu

hp g62 model leptopba format atım wimdows 7 home premium 32bit (86bit) kurdum win7 kablosuz ağ sürücüsü ve kablolu ağ sürücüsünü kendi yüklemiş bunu ağ bağlantılarıma girerek doğruladım hp'nin sitesine girerek HP Support Assistant programını indirdim leptobun model serial ve garanti durmunu buldu leptobun alt kımındaki etikete bakarak doğru mu yanlış mı diye baktım doğru indir dedim sürücüleri kurdu ama aygıt yöneticisine baktıgımda kablosuz ağ sürücüsü yok ama kablolu ağ sürücüsü var hp sitesine girerek sürücüyü indirdim kurdum ama gözükmüyor  aynı şekilde arkadaşın letopda format atım onda ise kablosuz ağ sürücüsü gözükmüyor sorun nedir yardımcı olabirmisiniz

yasin58 yasin58 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Format işlemleri sırasında işletim sisteminin yüklü olduğu disk ( OS Drive ) biçimlendirildiği için sürücüler de silinmiş maalesef. Eğer üretici firmanın sitesinde sürücülerinizi bulamıyorsanız yapmanız gerekenler aşağıdaki gibidir. Bu işlemi bütün aygıtlar için uygulayabilirsiniz. Aygıtların donanım kimlikleri sayesinde Google'da ufak bir aramayla sürücülerine erişebilirsiniz.

    1. Bilgisayar >  Sağ Tık “Özellikler” >  Aygıt Yöneticisi
    2. Sürücüsü yüklenmemiş üzerinde ünlem işareti olan aygıtlara çift tıklayın. Ardından Details (Dataylar/Ayrıntılar) > Property (Özellik) > Donanım kimliği seçtiğinizde cihazın donanım kimliklerini görebilirsiniz.
    3. Ctrl + C ile donanım kimliğini kopyalayın.
    4. Kopyaladığınız bu donanım kimliğinin sürücülerine Google'da ufak bir aramayla  erişebilirsiniz.
    brsozl brsozl (1961)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Aygıt yöneticisine girdiğimde gözüküyor ama leptobun sitesine girip yüklü olmayan sürücüleri yüklüyorum ama sürücüyü yükledikten sonra aygıt yöneticisinde göremiyorum yasin58 8 yıl önce