Windows 7 dosya ilişkilendirme sorunu çözümü

AVI IMG SCR
BAT INF TIF/TIFF
BMP JPE/JPEG/JPG TXT
CHM JS VBS
CMD LNK WMA
COM MP3 WMV
EXE MPE/MPEG/MPG XML
GIF MSC ZIP
HTM/HTML PNG
ICO REG
Winsdows 7'de yukarıdaki uzantılara sahip dosyalardan birini yanlışlıkla başka bir program ile ilişkilendirdiğinizde bu uzantılara sahip dosyaların ikonları değişik ve çift tıkladığınızda normalde o uzantıya sahip olan dosyadan beklediğiniz işlemi  gerçekleştirmezler.

hakan hakan (15424)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 7'de aşağıdaki dosya türlerinden biri ile ilişkilendirme sorunu yaşıyorsanız şu işlemleri yapın:

    AVI IMG SCR BAT INF TIF/TIFF BMP JPE/JPEG/JPG TXT

    CHM JS VBS CMD LNK WMA COM MP3 WMV EXE MPE/MPEG/MPG XML

    GIF MSC ZIP HTM/HTML PNG ICO REG Dizin Sürücü Klasör

    1. Yukarıdaki dosya türlerden hangisi ile ilgili sorun yaşıyorsanız, ykarıdaki uzantıyı tıklayın ve kayt defteri dosyasını indirin.
    2. zip dosyasını açın.
    3. .reg uzantılı dosyayı sağ tuş ile bir kere tıklayın. Açılna menüden Birleştir seçin.
    4. Bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    hakan hakan (15424)