Windows 7 Driverini XP'ye Yüklemek Sorun Çıkartır mı?

Windows XPye uyumlu bir driver bulamıyorum. Windows7 için buldum. Kursam sorun çıkar mı?

oguzsasi1 oguzsasi1 (13)
8 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Merhaba, DriverUpdate veya DriverBooster programı ile otomatik ekran kartınızın driverini yükleyebilirsiniz.

    ardahd ardahd (631)
    8 yıl önce cevaplandı

      Olmuyor yanlış kimliği buluyor. İkinci PC'ye XP kuracağız artık.

      oguzsasi1 oguzsasi1 (13)
      8 yıl önce cevaplandı

      • Bende windows7 kullanıyorum ekran kartımın windows 7 driverini kurduğumda hata veriyor fakat xp nin driverini kurdum sorunsuz çalışıyor deneyin olabilir. ardahd 8 yıl önce

      Sa ben xp kullanıyorum win7 ekran kartı driverini yüklesem sorun olur mu

      kullanici36078 kullanici36078 (1)
      7 yıl önce cevaplandı

      • Bazı sürücüler genel destekli olabiliyor. Mesela Windows 7 ve XP'ye, her iki işletim sisteminede uyumlu olabiliyor. Eğer sürücü bu türden ise, olur. Aksi takdirde Windows 7 sürücüsü ile Windows XP sürücüleri ayrı ayrıdır; birbirlerine uyum göstermez. Bunu anlamanın yolu, yükleyeceğin sürücü dosyasının özelliklerini web'de araştırıp öğrenmek veya deneme yanılma yoluyla test etmek.. Böyle yaptığında yükleme sırasında uyumlu değilse ya yüklerken "işletim sistemin ile uyumlu değil" mesajıyla yükleme olmaz ve iptal olur yada uyumsuz olarak yüklenir. Bunu zaten Aygıt Yöneticisinde sarı ünlemli sürücü olarak görerek kaldırır, eski sürücüye dönersin. temmuz 7 yıl önce

      Bazı sürücüler genel destekli olabiliyor. Mesela Windows 7 ve XP'ye, her iki işletim sisteminede uyumlu olabiliyor. Eğer sürücü bu türden ise, olur. Aksi takdirde Windows 7 sürücüsü ile Windows XP sürücüleri ayrı ayrıdır; birbirlerine uyum göstermez. Bunu anlamanın yolu, yükleyeceğin sürücü dosyasının özelliklerini web'de araştırıp öğrenmek veya deneme yanılma yoluyla test etmek.. Böyle yaptığında yükleme sırasında uyumlu değilse ya yüklerken "işletim sistemin ile uyumlu değil" mesajıyla yükleme olmaz ve iptal olur yada uyumsuz olarak yüklenir. Bunu zaten Aygıt Yöneticisinde sarı ünlemli sürücü olarak görerek kaldırır, eski sürücüye dönersin.

      temmuz temmuz (12505)