Windows 7 lnk kısayol sorunu

Windows 7 'de tüm masaüstü simgeleri, ikonlar Mozilla Firefox ikonu gibi görünmeye başladı. Skype, Internet Explorer hatta Chrome simgeleri bile Mozilla Firefox gibi görünüyor. Aynı zamanda skype, Chrome gibi (Adları hala Chrome, skype olarak görünüyor) tıkladığımda dosya gezgininde .lnk uzantılı şekilde görünüyor ve çalışmıyor.

Windows 7 lnk kısayol sorununun çözümü nedir?

sedapekmez sedapekmez (624)
10 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Windows 7 dosya ilişkinlendirme sorunu .lnk uzantılı dosyaların ilişkilendirmesinde yani, nasıl açılacağı bilgisinin zarar görmesinde oluşuyor.

    Bizzat yaşadığım bir sorun. Windows 7 de .lnk yani kısayol sorununu çözmek için kısayol sorunu çözme aracını indirin ve çalıştırın.

    1. Windows 7 kısayol sorununu çözme aracını buradan indirebilirsiniz.
    2. İndirdiğiniz kısayol sorunu çözme aracını çalıştırın.
    3. Programda Start'ı tıklayın program çalışacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarı yeniden başlatın.

    Kısayol onarım aracı, Windows 7 'de karşılaşılan .lnk kısayol sorununu çözecektir.

    Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Masaüstü simgeleriniz, tekrar eski haline gelecek, Explorer simgesi, Skype simgesi, Firefox simgesi tekrardan normale dönecektir.

    sedapekmez sedapekmez (624)
    10 yıl önce cevaplandı

    • merahaba link çalışmıyor sanırım update edebilirmisiniz? laboustasarim 9 yıl önce
    • Bildirdiğiniz için teşekkürler, düzenledim. sedapekmez 9 yıl önce

    çok yardımcı oldu teşekkür ederim email adresim gentlemen358@hotmail.com yanlız paylaştığını link açılmıyor engelleniyor galiba benden kaynaklı bir sorun rica etsem site linkini emailime gönderebilirmisin emailim : gentlemen358@hotmail.com

    gentlemen358 gentlemen358 (1)
    10 yıl önce cevaplandı

    • linki düzelttim, tekrar deneyebilirsiniz. sedapekmez 10 yıl önce
    • teşekkür ederim gentlemen358 9 yıl önce

    link ölü... düzeltirmisiniz....

    tuqi tuqi (1)
    9 yıl önce cevaplandı

    • bildirdiğiniz için teşekkürler. Yeni linki ekledim. sedapekmez 9 yıl önce

    Hocam bilgisayar masa üstü dosyaları .lnk uzantısına dönüşmüş, bu konu hakkında söylediklerinizi yapmaya çalıştım fakat bilgisayarım belgelerim bilgisayar da hiç bir dosya açılmıyor klasörler bile açılmıyor çalıştır kısmında komutlar açılmıyor cmd komut istemide öyle ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz. Teşekkürler ...

    recepavci recepavci (1)