Windows 8.1 açılış şifresini tamamen nasıl kaldırabilirim?

selamun aleyküm arkadaşlar windows 8.1 işletim sistemi kullanısıyım windows 8.1 açılış şifresini kaldırdım netpliwz den yanlız oturum kapatırken açılıp yine şifre istiyor ben bunu hani misal olarak veriyorum ilk bilgisayar alımındaki şifre sormaksızınki o ilk ayarı bilgisayara format atıldığındaki şifre sormaksızınki o ilk ayarı youtube.comda bir video izlemiştim fareyi ekranın alt sağ tarafa getirip bilgisayar ayarlarını degiştir tıklayıp ''hesaplar''a tıklayıp ''oturum açma seçenekleri'' tıklayıp parola yazısının altındaki ekleye tıklayıp yeni parola girip parola sormayı etkinleştiriyor parolayı kaldırmak içinde tekrar fareyi ekranın alt sağ tarafa getirip bilgisayar ayarlarını degiştir tıklayıp ''hesaplar''a tıklayıp ''oturum açma seçenekleri'' tıklayıp parola yazısının altındaki değiştire tıklayıp mevcut parolayı girip yeni parola seçimlerini boş bırakıp son diyor bende öyle yapsam bilgisayar yeni gelen bilgisayar gibi formattan sonraki ayarlar gibimi oluyor şimdiden teşekkür ederim

efsaneemrahylz efsaneemrahylz (247)
7 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

      windows 8.1 işetim sistemi pc ekran açık  iken  ıişlem yapılmıyor ise belli bir zaman sonra uyku moduna

      geçer ve uyandırıldığında parola ister parola sormamasını isterseniz şöyle yapabilirsiniz

      başlat / güç seçenekleri / uyanırken parola gerektir / şu anda kullanılan ayarları değiştir /  parola sorma tikini koyalım tamam tıklatalım

      candan candan (4301)
      7 yıl önce cevaplandı

      • @Candan benim demek istediğim konu o değil onu bende biliyorum hani pc formata gider gelir pc şifre istemez ya ben şuan fenerbahce1987 diye şifre koydum onu parola seçenekleri bölümünde bulunan parola değiştir yerden mevcut şifre yi girip diğer yerleri boş birakiptami oluyor şifre komple kaldırma işlemi efsaneemrahylz 7 yıl önce
      • windows 8 ve üzeri işletim sistemlerinde şifreyi tamamaen kaldıramassınız ancak benim yukarda bahsettiğim yöntemle kulanabilirsin candan 7 yıl önce
      • bilgisayar başladığında şifre istemiyor uyku modundan uyandığında istemiyor bu yeterli değilmi candan 7 yıl önce
      • şifreyide değişmek istiyorsan zaten değişebilirsiniz candan 7 yıl önce