Windows 8.1 Asus X555LN açılırken donma sorunu nasıl çözülür?

Merhabalar. Asus X555LN notebook sahibiyim. Yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum. Son 2 haftadır kapanıp açılmalarda sıkıntı yaşamaya başladım. Sıkıntı kendini önce "Kapat" tuşuna bastığımda ekran kapandığı halde PC'nin kapanmamasıyla baş göstermeye başladı. Power tuşuna uzun basıp zorla kapatıyordum bilgisayarı. Daha sonra ise bilgisayarı açarken Asus logosunda donmalar meydana gelmeye başladı. Zorla kapatarak yakarım diye korktuğumdan uyku modunda bekletiyorum sürekli. SSD den kaynaklı olabilir diyenler oldu ancak onunla bi alakası olduğunu düşünmüyorum. Acaba anakartta mı bi sıkıntı var?

İşletim sistemi: Windows Embedded 8.1 Pro

Anakart: Asus

Bios Version: X555LN.309

eren06 eren06 (1)
8 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    bilgisayarınız zor kapanması arka pilandan çalışan exe dosyası vardır kapanmaya engel oluyor reset atarak kapatabilirsiniz muhtemelen indirdiğiniz programlarla inen virüs vardır

    çözüm önerisi

    1) http://www.gezginler.net/indir/adwcleaner.html tarama yaptırın http://www.gezginler.net/indir/malwarebytes-anti-malware.html tarama yaptırın

    2) sisteminizi  15 gündür bu sıkıntı olduğuna göre siz 20 gün geriye alın

    3) görev yöneticisinden tanımadığınız exe varsa işlemi durdurun

    candan candan (4301)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Ancak 3-4 gün önce önerdiğiniz yöntemi denemiştim. Kapanmadaki sıkıntı yine tekrarlamıştı. Görev yöneticisinden tanımadığım exeleri kaldırdım. Sistem geri yükleme yapacaktım ancak en eski tarih (16.02.2016) olarak gözüküyor. Maalesef bu tarihte sıkıntı zaten vardı o yüzden geri yükleme yapmadım. Asıl büyük sıkıntı bilgisayarın açılırken Asus logosunda donup kalması. Yani aslında iki sıkıntı var. Kapanırken ekranın kapanıp pc nin kapanmaması. Diğer sıkıntıda açılırken Asus logosunda donup kalması. eren06 8 yıl önce

    Sorunu şimdilik çözdüm gibi. Bios güncellemesi yaptım. Şimdilik sıkıntı yok gibi umarım birdaha olmaz.

    ---GÜNCEL---

    Sıkıntı hala devam ediyor maalesef :(  Başka bir çözüm önerisi olan varmı?

    eren06 eren06 (1)