Windows 8.1'de Sistem derecelendirme puanı yapamıyorum

Merhaba sistem dercelendirme puanı yapamıyorum resimdeki okla gösterilen yerlerdeki driverpack solition simgesi var bunlar yüzünden ya da sistemi windows 8.1 e güncelledim o yüzden diye düşünüyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Windows 8.1'de sistem derecelendirme nasıl yaparım?

laboustasarim laboustasarim (693)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8.1'de sistem derecelendirme özelliği kaldırıldı.

    Zaten pek güvenilir değildi. Fakat benzer bir derecelendirme Windows 8.1'de de var.

    1. Windows tuşu ve R ye birlikte basın çalıştır ekranı gelecektir.
    2. Çalıştıra şu komutu girin ve enter tuşuna basın.
      Winsat   formal

    3. Komut istemi ekranı çalışacak ve bilgisayar bir süre işlem yapacaktır. Bu esnada işlem yapmayın.

    4. İşlem bittiğinde şu klasöre gidin

      C:\Windows\Performance\WinSAT\DataStore
    5. 2014-01-25 23.45.54.609 Formal.Assessment (Recent).WinSAT dosyasını sürükleyin ve açık olan internet explorer penceresine bırakın.

    6. CTRL + F ile SystemScore ifadesini aratın.

    7. SystemScore sizin Windows 8.1 derecelendirme puanınızdır.

    hakan hakan (15394)