Windows 8.1'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme nasıl yapılır?

Windows 8.1 kullanıyorum. Windows 10'a ücretsiz bir şekilde yükseltme yapabilir miyim? Hâlâ Windows 8.1 - Windows 10 geçişi ücretsiz olarak yapılabiliyor mu? Aşağıdaki çözümde bu soruların cevabını bulacaksınız.

alattin alattin (16999)
4 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1'den Windows 10'a ücretsiz geçiş mümkü mü?

    Evet Windows 8.1 kullanıyorsanız ve Windows 8.1 orijinalse (Crack ya da KMS pico aktivasyonu ile kullanılmayan) Windows 8.1'yi Windows 10 işletim sistemine ücretsiz olarak yükseltebilirsiniz.

    Windows 8.1 - Windows 10 ücretsiz yükseltme nasıl yapılır?

    Windows 10 yükseltme koşulları:

    • Orijinal Windows 8.1 sahibi olmak
    • Windows 10 uyumlu donanım sahibi olmak

    Ücretsiz Windows 8.1 - Windows 10 yükseltmesi nasıl yapılır?

    Orijinal Windows 8.1 kullanıyorsanız Windows 10'a basit bir kaç adımla yükseltme yapabilirsiniz. Kurulum sırasında Windows 10 donanımı kontrol edecek ve bilgisayar bileşenleriniz Windows 10 ile uyumlu mu değil mi sizi bilgilendirecektir.

    1. Buradan Windows 10'u İndirin:  https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209
    2. Bu indirme MediaCreationToolXXXX.exe adında  bir dosya indirecektir. Bu dosyası çalıştırın.
    3. Karşınıza lisans koşulları ekranı gelecek kabul edin.
    4. Ne yapmak istiyorsunuz? penceresinde Bu bilgisayarı şimdi yükselt seçeneğini seçin ve ileri butonuna basın.
    5. Windows 10 indirilmeye başlayacaktır. İnternet bağlantınızın hızına göre bu işlem bir saat kadar sürebilir. Yüksek hızlı internette çık daha hızlı indirilecektir.
    6. Kurulum ekranında da Lisans anlaşması gelecektir. Bunu da kabul edin.
    7. Daha sonra çeşitli güncellemeler indirilecek.
    8. Windows 10 kurulumu bilgisayarınızı tarayacak ve Windows 10 ile uyumsuz donanımınız varsa bunu size bildirecek. Bu şu anlama gelir: Örneğin ekran kartı Windows 10 ile uyumsuz ise o zaman sorun yaşayabilirsiniz demektir.  Buna risk alarak onay verebilirsiniz ya da Windows 10 kurulumunu iptal edersiniz.
    9. Bundan sonra Windows 10 kurulumu bir kaç defa kendini yeniden başlatacaktır.
    10. Kurulum, Windows 8.1 - Windows 10 yükseltmesi kendiliğinden tamamlanacaktır.

    Windows 10 kurulumu bittikten sonra Windows 10 aktivasyonu için bir işlem yapmanıza gerek yok. İnternete bağlı olmanız yeterlidir. Window 10 eski Windows 8.1 lisansınızı Windows 10 lisansına çevirecek. Bundan sonra Windows 10'u lisansli olarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

    Bu şekilde orijinal Windows 8.1 kullanıcıları ücretsiz olarak Windows 10 yükseltmesi yapabilirler. Bu avantaj hala devam etmekte. Windows 8.1 kullanan kullanıcıların ilave bir Windows 10 lisansı almalarına gerek yok.

    Windows 10 yükseltme sırasında bilgilerim silinecek mi?

    Hayır. Hiç bir bilgi silinmeyecek. Resimler, videolar, belgeler aynen korunacaktır. Windows 8.1'den Windows 10'a yükseltirken hiç bir bilginiz silinmeyecektir.

    Windows 10 yükseltme sırasında yüklü programlar duracak mı?

    Evet. Windows 8.1'den Windows 10'a ücretsiz yükseltme yaparken tüm bilgileriniz yüklü olan programlar da dahil olmak üzere korunacaktır. Bazı programlar Windows 10 ile uyumlu olmayabilir. Eğer özel bir program kullanıyorsanız Windows 10 desteği var mı yok mu yükseltme yapmadan önce kontrol etmenizde fayda var.

    Yükseltme sonrasında, örneğin 1 yıl sonra para ödeyecek miyim?

    Hayır. ödemeyeceksiniz. Artık ömür boyu orijinal Windows 10 kullanacaksınız ve bunun için ek bir ücret ödemeyeseksiniz.

    alattin alattin (16999)
    4 yıl önce cevaplandı

      windows 10 'ye nasıl geçebilirim

      tikitokatakul tikitokatakul (1)
      2 yıl önce cevaplandı

      • Yeni soru açıp detay verirsen yardımcı olabiliriz. hydra 2 yıl önce
      • Ben de onu anlatıyorum yazıda ve videoda. alattin 2 yıl önce