Windows 8.1 Driver Power State Failure Hatası

Windows 8.1 işletim sisteminde  Driver Power State Failure Hatası nasıl çözülür?

Windows 8.1  Driver Power State Failure hatasının çözümü nedir?

Windows 8.1'de mavi ekran DRIVER_POWER_STATE_FAILURE hatasının çözümü nedir?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Windows 8.1 işletim sisteminde  Driver Power State Failure Hatasının çözümü için şunları deneyin:

    1.  Intel Hızlı Başlatma Teknolojisinin kullanıyorsanız zaman zaman Driver Power State Failure hatası alabiliyorsunuz devreden çıkartın.
    2. Driver Power State Failure hatasını bir oyun oynarken alıyorsanız oyunun güncellemeleri yükleyin.
    3. Windows 8.1 güncellemelerini yükleyin.
    4. Ekran kartı sürücülerinizi güncelleyin.
    5. CCleaner ile kayıt defteri hatalarını giderin.
    6. Driver Power State Failure hatasını bir program yükledikten sonra almaya başladıysanız o programı kaldırın veya güncel sürümü varsa onu yükleyin.

    Son olarak bir virüs taraması yapmanızda fayda var.  Windows 8.1'de Driver Power State Failure hatası genel olarak sürücü, virüs gibi yazılımsal sorunlardan kaynaklanıyor.

    İstenmeyen yazılımları ve eklentileri kaldırmak içindir.

    1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
      Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
    2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
      Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

      iyi günler pc bozuldugu ıcın yeni format attım sık sık bende bu drıver hatasını alıyorum durduk yere oluyor genelde ıntel hızlı başlatma açık galba benım bilgisayardada nasıl kapatabilirim açık bi şekilde bilgi verebilirmisiniz ? şimdiden teşekkür ederim

      tolga123 tolga123 (1)
      6 yıl önce cevaplandı

      • Denetim Masası>Güç Seçeneklerinden yapılır. Aç orayı ve biraz karıştır - araştır, göreceksin ("Şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" bağlantısını açmalısın). temmuz 6 yıl önce
      • karıştırdım bayada bulamadım öyle bi seçenekte bulunmuyor nasıl yapabilirim acaba ? tolga123 6 yıl önce