Windows 8.1'i yüklemek için Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanmanız gerekiyor

Windows 8'den Windows 8.1'e yükseltmek istiyorum. Mağaza'dan Windows 8.1 yüklemeyi seçtiğimde

Mağaza

Windows 8.1'i yüklemek için Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanmanız gerekiyor
Bu bilgisayardaki yönetici hesaplarından biriyle oturum açıp güncelleştirmeyi deneyin.

şeklinde hata alıyorum. Windows 8.1'i yükleyemiyorum. Çözümünü bilen var mı?

ahmetyildiz ahmetyildiz (61)
10 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    Mağaza'da

    Windows 8.1'i yüklemek için Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanmanız gerekiyor
    Bu bilgisayardaki yönetici hesaplarından biriyle oturum açıp güncelleştirmeyi deneyin.

    hatasının sebebi oturum açtığınız kullanıcının yönetici olmamasından kaynaklanıyor olabilir. Windows 8.1 yükleyebilmek için kullanıcınızın bilgisayar yöneticisi olması gerekir.

    Eğer oturumu açtığınız kullanıcı yönetici ve hâlâ hata alıyorsanız çözüm için şunu deneyebilirsiniz:

    1. Denetim Masasını açın
    2. Programlar ve özelliklere girin.
    3. Sol taraftan Yüklü güncelleştirmeleri görüntüleyi tıklayın.
    4. KB2871389 numaralı güncelleştirmeyi bulun ve sağ tuşla tıklayın kaldır'ı seçin.
    5. Sonra x64 Tabanlı Sistemler İçin Windows 8 Güncelleştirmesi (KB2871389) adresinden güncelleştirmeyi indirin
    6. İndirdiğiniz güncellemeyi yükleyin.
    7. Windows 8'i yeniden başlatın.

    murat murat (12492)
    10 yıl önce cevaplandı

    • Allah razı olsun kardeşim. çok işime yaradı. ahmetyildiz 10 yıl önce

    Windows 8.1'i yüklemek için Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanmanız gerekiyor hatasının çözümü için şunu deneyebilirsiniz:

    1. Windows tuşu ve R tuşuna birlikte basın.
    2. Çalıştır penceresi açılacaktır.
    3. Çalıştıra  wsreset.exe yazın ve enter tuşuna basın.
    4. Mağaza yükleniyor yazısı çıkacak ve kaybolacaktır.
    5. Bilgisayarı yeniden başlatın.
    6. Denetim Masasından varsa güncellemeleri yükleyin. Bilgisayarın güncellemelerden sonra yeniden başlatılması gerekiyorsa yeniden başlatın.
    7. Tekrar Mağazaya girin.
    8. Windows 8.1 indirin.

     wsreset.exe  komutu Mağaza önbelleğini temizlemeye yarayan bir komuttur.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

    Sanırım kullanıcınız zaten Yönetici ve bu hatayı alıyorsunuz.

    Windows 8.1'i yüklemek için Yönetici ayrıcalıklarına sahip bir hesap kullanmanız gerekiyor  hatasını ben yeni bir Hotmail hesabı ile kullanıcı açarak çözdüm. Yerel hesap yerine Microsoft Hesabı açarak.

    1. Denetim masasına girin.
    2. Kullanıcı hesaplarını seçin.
    3. Başka bir hesabı yönetin i seçin.
    4. Bilgisayar ayarlarında yeni bir kullanıcı ekleyi seçin
    5. Hesap ekleyi tıklayın.
    6. Bir eposta adresi belirleyin.

    Yukarıdaki işlemle bir Microsoft hesabı oluşturuyorsunuz. Bilgisayarı bu kullanıcı ile açın. Magazaya girin ve Windows 8.1 güncellemesini indirin.

    cemphp cemphp (651)
    10 yıl önce cevaplandı

    Çok sağolun wsreset.exe komutu güncelleme sorunumu çözdü çok yararlı on numara site.

    gokhanyazilimmuh gokhanyazilimmuh (1)
    9 yıl önce cevaplandı

      window 8 kullanıcısıyım ...8.1 ücretsiz yükselmesi mağazadan inerken yarısında kalıyordu... 0x80070032 hatası veriyordu. KB2871389 güncellemesini kaldırıp yeniden kurunca düzeldi...teşekkür ederim...sırf teşekkür edebilmek için üyelik yaptım...

      toytoy toytoy (1)