Windows 8.1 işletim sistemi bir program yükletirken ekran görüntüsü gitti, sorununu nasıl çözerim?

Bilgisayar Windows8.1  işletim sistemi bir program yükletirken ekran  görüntüsü  gitti fare çalışıyor ok işareti görünüyor  normal çalışıyor ama görüntü yok.Kapatabilirsem format atabilirim veya başka bir çözümde bulurum bilgisayar kapanmıyor bataryası sökülen cinstende değil yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler

emircandan emircandan (10)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Eğer fare işaretini görüyorsanız aslında bilgisayarınızın görüntüsü gitmemiş sadece masaüstünüz gitmiştir.Eğer Ctrl+Alt+Delete tuşları ile görev yöneticisine ulaşabiliyorsanız görev yöneticisinden Dosya-->Yeni Görev Çalıştır yolunu izleyerek, açılan ekrana explorer.exe yazarsanız masaüstü ekranınız tekrar geri gelebilir.

    Ayrıca kapatmak için Alt+F4 tuşlarına basarak ekran görünmese de enter tuşuna basarsanız arka planda bilgisayarı kapatma işlemi gerçekleşecektir.

    ismailsarp ismailsarp (6010)
    8 yıl önce cevaplandı

    • görev yöneticisini açtım ama dosya yeni görev çalıştır yolunu bulamadım bir tarif ederseniz teşekür emircandan 8 yıl önce
    • sol üstte Görev Yöneticisi yazısı altında olması gerekiyor. Şuanda yaşadığınız sorun aynen devam ediyor mu? ismailsarp 8 yıl önce
    • Benim söylediğim aslında geçici bir çözüm yolu gibi çözüleceği kesin değil amacım size masaüstünü açtırmak ve daha sonra virüs taraması yaptırmaktı.Bu sorun devam ederse sistem geri yükleme yaparak sisteminizi sorun yaşamadığınız bir tarihe geri döndürebilirsiniz. ismailsarp 8 yıl önce