windows 8.1 kablosuz ağların bazılarını görmüyor.

window 8.1 toshiba laptopumla daha önce bağlandığım bazı ağlara sonra tekrar bağlanamıyorum ve laptop ağı görmüyor. Telefon ve başka laptop bağlanabiliyor ama benim laptop ağı görmüyor. Ne yapmam gerekiyor

makbule makbule (5)
9 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    Eğer modemin hemen yanındada bağlantı sağlamak mümkün olmuyorsa modem -kablosuz- ayarlarında bir şekilde MAC filtreleme ile engelleniyor olabilir. Kontrol etmek ve böyle bir engel varsa bunu kaldırmak lazım.

    Eğer modem yakınlarında bağlantı sağlanabiliyorda modemden uzaklaşıldığında böyle bir bağlantı problemi oluyorsa bu defa modem -kablosuz- ayarlarında 1'den 13'e kadar bağlantı kanalları tek tek denenerek bağlantı sağlanmaya çalışılabilir.

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

      1. YÖNTEM

      Komur istemcisini yönetici olarak çalıştırın ve "netsh wlan show profiles" yazıp ENTER deyin.

      Kayıtlı yani önceden bağlandığınız ağların listesini göreceksiniz.

      Kayıtlı ağ profillerini teker teker silmek için:     netsh wlan delete profile name="profile ismi"

      Burada ağın profil ismini girerek ENTER deyin.

      Tüm kayıtlı ağları silmek için :            netsh wlan delete profile name=* i=*

      yazarak ENTER deyin.

      Kayıtlı tüm ağlar silinmiş olacak.

      2. YÖNTEM

       Ya da aygıt yöneticinizden wifi bağdaştırıcınıza sağ tıklayıp kaldır deyin ama silmeyin bu da ağları ve şifreleri silecektir.

      yusufbozar yusufbozar (348)
      9 yıl önce cevaplandı

      • Windows 8.1 in güncellemelerin de bu sorun çözülmüş anladığım kadarıyla güncellemeleri almak önemlidir. yusufbozar 9 yıl önce

      Dediklerinizi yaptım ama hala önceden bağlandığım ağları laptop görmüyor.

      makbule makbule (5)
      9 yıl önce cevaplandı

      • yukarıda en alta ekleme yaptım bide onları deneyin. yusufbozar 9 yıl önce

      Laptop'unuzun tam modelini yazsaydınız iyi olurdu.

      Öncelikle Windows'un tüm güncellemelerini yaptınız mı?

      Eğer Windows 8.1'in güncellemeleri eksikse Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Windows Update yolu üzerindinden Windows güncelleştirmelerini yükleyin.

      Kablosuz ağ adaptörünüzün sürücüsü güncel mi?

      Daha sonra üretici Web sitesinden kablosuz ağ sürücünüzün bir yazılım güncellemesi var mı bunu kontrol edin. Toshiba laptop'un tam modelini vermediğiniz için wi-fi sürücüsü linkini yazamıyorum.

      Eğer yukarıda yazdıklarım güncel ve sorun olmadığını düşünüyorsanız herhangi bir internet security yazılımı, Firewall yüklü mü?

      Yüklü ise bunu geçini olarak kaldırmayı deneyin.

      cemkara cemkara (4215)
      9 yıl önce cevaplandı

      • 2 tane ağa bağlanıyordum birini laptop görüyor diğerini hala görmüyor yardımlarınız için teşekkür ederim modeli satellite C55-B5200 makbule 9 yıl önce
      • internet security yazılımı ve Firewall yüklü değil makbule 9 yıl önce