Windows 8.1 Türkçe karakterler görünmüyor

Windows 8/8.1 Türkçe karakterler (ı,ş,ğ,ü,ç,ö) farklı görünüyor. Nasıl düzeltirim? Resimli anlatımla sorunun cevabı.

mustafa38 mustafa38 (72)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8/8.1 türkçe karakterleri görünür yapmak için aşağıdaki adımları sırasıyla takip edin.

    1. İlk olarak Sağ alt köşeden ayarlara geçiyoruz.(Özellikle ilk adımı uygulamanız gerekmiyor Denetim Masasına erişebilmek için ben bu adımları kullanıyorum.)
    2. Burdan Denetim Masasına girelim.
    3. Denetim Masasından "Saat, Dil ve Bölge" bölümüne tıklayın.
    4. Saat, Dil ve Bölge kısmından "Dil" Seçeneğine tıklayın.
    5. Bu bölümde sol kısımda yer alan "Gelişmiş ayarlar" seçeneğini tıklayın.
    6. Windows görüntüleme dilini geçersiz kıl sekmesi altında "Dil ayarlarını karşılama ekranında, sistem hesaplarında ve yeni kullanıcı hesaplarına uygula" seçiniz.
    7. Açılan pencereden "Sistem yerel ayarlarını değiştir..." butonuna tıklayın.
    8. Burdan açılır kutucuktan Türkçe dilini seçerek "Tamam" butonuna tıklıyoruz.

    "Tamam" butonuna bastığınızda bilgisayarı yeniden başlatmak için izin isteyecektir. Bilgisayarı yeniden başlatın ve bilgisayarınızdaki türkçe karakterler görünecektir.

    mustafa38 mustafa38 (72)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Mustafa paylaşım için teşekkürler. Resimlerdeki menü ve adımları ayrıca yazı olarak yazarsan Google aramalarından da çözüme erişilebilir. Resim ve yazı birlikte kullanırsan harika olur. hakan 8 yıl önce
    • @hakan Yorumunuz üzerine cevabım düzenlenmiştir. Teşekkürler mustafa38 8 yıl önce
    • Teşekkürler Mustafa hakan 8 yıl önce