Windows 8.1 Yönetici değilim. Administratoru netplwizden kaldırdım giriş yapamıyorum.

Windows 8.1 de netplwizde ayar yaparken administratoru oradan kaldırmış bulundum bir anda. Sonra bilgisayar yöneticilikten çıktı. 1 gün boyunca oyun indirdim setupa tıklıyorum yönetici değilsin diyor ve evet kısmı aktif değil. Administratora girip netplwizden ayarları yapmalıyım ama bu seferde administrator gelmiyor. Kullanıcı adı falan yazıp girmem lazım ama güvenli moda girdiğimde artık o gelmiyor ve bende giremiyorum. Net userli çözüm var cmd de bir işe yaramadı. Çok Çok acil... Yardım eden etmeyen etmeye çalışan herkese çok teşekkürler...

olcabey51 olcabey51 (3)
9 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Sistem geri yükleme yap diyeceğim ama bunun içinde yine yönetici yetkisi istenir. Bu sebeple gerek sistem geri yüklemeyi gerekse diğer onarımları PC'yi işletim sistemi kurulum DVD'si ile başlatarak deneyebilirsin. Emin değilim ama belki bu evrelerde yönetici yetkisi engeli çıkmaz. Bir dene bakalım.

    PC'de recovery bölüm ve desteği varsa recovery'de yapabilirsin. Bu şekilde bilgisayar ilk günde olduğu hale gelir.

    Not: Senin probleminin çözümü için kendi PC'imde sfc /scannow tamiratı denedim ama maalesef bundada yönetici yetkisi istiyor.

    Ayrıca yine senin için web'de bazı çözüm tavsiyeleri ve tartışmalarada göz attım ama pek aklıma yatan olmadı.

    Senin problemin çözümü Format atarak yeni sistem kurmaya kadar gidebilir. Ama önce daha öncede tavsiye ettiğim şekilde kurulum DVD'si ile başlatarak tamirat yolunu denemelisin. Eğer oradada problem çıkarsa format yolu görülür.

    Altta güvenli modda çözüm tavsiyeli bir mesaj gönderilmiş. Probleme çözüm olabileceğini pek sanmıyorum ama deneyebilirsin. Windows 8'de nasıl güvenli moda girilebileceğinin linkini o mesaj altına ekledim.

    Edit: Türkün aklı sonradan gelirmiş :-)

    Alttaki link yine benim açtığım bir konudur ve o linktekileri yaparak istersen var olan sistemini tamir edersin istersen orada verdiğim linkten temin edeceğin DVD ile yeni kurulum gerçekleştirirsin. En azından yeni kurulum tercihinde yönetici yetkisi istemeyeceğini düşünüyorum (Tamir aşamasında istenebilir ama yine bir onuda denersin).

    Link:

    http://uzmanim.net/soru/windows-8-1-yukleme-diskini-kurulu-isletim-sistemim-uzerinden-dvd-veya-flash-bellek-olarak-yeniden-olusturabilirmiyim/17924

    temmuz temmuz (12505)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Format vb tarz birşey istemiyorum. bunu indirince ne olacak ki ? Yapacaklarım neler ? olcabey51 9 yıl önce
    • Senin önünde iki yol var. Biri kurtarma, düzeltme, diğeri format yoluyla yeni sistem kurmak.. Birincisi başarısız olursa mecburen ikincisi olacak. Senin isteyip istememen belirleyici olamaz. Yani son tahlilde.. Verdiğim linkten her ikisinide (mevcut sistemi kurtarma, tamir etme ve yeni sistem kurma..) yapmada kullanılabilek medyayı oluşturabileceksin. Ama tamir konusunda kesin birşeyde söyleyemiyorum. Kurtarma medyası olsada yine çalışması için administrator problemi çıkabilir. Çıkmayabilirde.. Denemek lazım. temmuz 9 yıl önce
    • Kesin çözüm format yani ? olcabey51 9 yıl önce
    • Evet, kesin çözüm formattır. Başka çözüm yollarıda tecrübe edilebilirdi ama bunları yapamıyorsun. Son söz: Elinde bulunan kurulum DVD'si ile format çek ve yeni sistem kur; Pro veya değil, farketmez.. temmuz 9 yıl önce

    İşletim sistemi kurulum DVD'sini nereden bulacağım ?

    olcabey51 olcabey51 (3)
    9 yıl önce cevaplandı

    • İşletim sistemi kurulum DVD'sini nereden bulacağım ? olcabey51 9 yıl önce
    • Kurulum DVD'si PC satın alınırken verilebilir veya internetten download edilir. Yukardaki mesajıma ekleme yaptım, oku istersen. Recovery konusu.. temmuz 9 yıl önce
    • İşletim sistemi kurulum DVD'si komşudan, eş-dosttanda temin edilebilir. :-) temmuz 9 yıl önce
    • Üstteki mesajım altına bir not ekledim. Ama maalesef yine çözüm yok. temmuz 9 yıl önce
    • 2 tane ctrl alt delete nin hiç bir işlevi yok oturumu kapat görev yöneticisi kilitle vb olan ekran geliyor. olcabey51 9 yıl önce

    Windows DVD si 2'nci planda olsun ilk önce;

    • Bilgisayarı yeniden başlatın ve açılırken F8 tuşuna basın.
    • Güvenli Modda Seçeneğini seçip ENTER tuşuna basın.
    • Güvenli Modda açtıktan sonra 2 defa Ctrl+Alt+Del tuşuna basın
    • Karşınıza gelen ekranda Administrator kullanıcı adını ve şifresini girin.
    • Karşımıza komut satırı C:\ documents and settings/administrator dizinini gelicektir.
    • Burada Control yazıp Enter tuşuna basın.
    • Bu işlemleri Yaptıktan sonra Windows Recovery (Kurtarma) Başlayacaktır.

    Eğer bunlar olmazsa DVD aramak zorunda kalırsınız.

    feritarslan feritarslan (303)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Windows 8′i Güvenli Mod'da nasıl başlatırız?: http://uzmanim.net/soru/windows-8-i-guvenli-mod-da-nasil-baslatiriz/13822 temmuz 9 yıl önce
    • Herhalde olmaz, zira administrotor kullanıcı zaten kaldırılmış halde. Artık onun şifresi falan girilemez. Güvenli modda bile olsa.. Sen oyalanma ve kurulum DVD'si bulmaya çalış. Kolay gelsin.. temmuz 9 yıl önce
    • Bu öneri windows 8.1 için olduğunu düşünmüyorum çünkü windows 8.1 güvenli modu nasıl açıldığını biliyorum bunu da denedim ama yok. Sonuç olarak güvenli modda açtım bu sefer 2 defa ctrl alt delete 2 kere yapmak hiç işe yaramıyor kilitle görev yöneticisi oturumu kapat vb şeyler olan ekran geliyor. Bu çözüm başka sürüm için galiba. DVD'yi internetten nasıl dowland edeceğim peki ? olcabey51 9 yıl önce
    • Önce hangi versiyon ve kaç bit?. Tamir için kullanacaksan pc'ndeki ile aynı olması mecburidir. Eğer yeni kurulum yapacaksanda bir tercihin olmalıdır. temmuz 9 yıl önce
    • Mesajıma bir ek daha yaptım. Oraya yeniden bak. temmuz 9 yıl önce
    • baktım. windows 8.1 64 bit olcabey51 9 yıl önce
    • Windows 8.1 Pro'mu sadece Windows 8.1'mi? Birde link vermiştim. Oradan kurtarma ve aynı zamanda 8.1 kurulum diski (DVD veya flash bellek) oluşturmayı denedinmi? temmuz 9 yıl önce
    • Deneyemedim ama bunlar yapabileceğim çözümler değil. Kurtarmak için pc içinde olmalı. 8.1 gözüküyor. Pro olup olmadığını nerden anlarım ki ? olcabey51 9 yıl önce