windows 8-8.1-10 kayıt defteri izinlerini sıfırlama nasıl yapılır?

                                                        bilgi paylaşımı

 windows 8-8.1-10 kayıt defteri izinlerini sıfırlama nasıl yapılır?

 windows 8-8.1-10 kayıt defteri izinleri sıfırlanırmı

candan candan (4301)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    İlk olarak buradan SubInACL adlı yazılımı(Microsoft'un kendi yazılımı) indirip bilgisayarınıza kurun.Program 32 bit olduğu için 64 bit sistemlerde program dosyaları(x86) bölümünde bulunuyor.[C:\Program Files (x86)\Windows Resource Kits\Tools] Bilgisayara kurduktan sonra şu belirtilen yere(Tools klasörü içine) bir not defteri açıyoruz.Not defterinin içine alıntıdaki yazıları ekleyip not defterini kaydedip kapatıyoruz.Adını da "reset.cmd" olarak kaydediyoruz. Daha sonra bu reset.cmd dosyasını çalıştırıyoruz.Yaklaşık yarım saat ile bir saat arasında çalışmasının bitmesini bekliyoruz.İşlemi otomatik bitirdiğinde bilgisayarı yeniden başlatıyoruz ve izinler eski haline dönmüş oluyor.  Regedit izinleri ile sorunu olan arkadaşlara bu yolu denemelerini öneririm.

    subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=administrators=f
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=administrators=f
    subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=administrators=f

    subinacl /subkeyreg HKEY_LOCAL_MACHINE /grant=system=f
    subinacl /subkeyreg HKEY_CURRENT_USER /grant=system=f
    subinacl /subkeyreg HKEY_CLASSES_ROOT /grant=system=f
    subinacl /subdirectories %SystemDrive% /grant=system=f

    candan candan (4301)