Windows 8 aşırı ram yiyor

Bilgisayarımı ilk aldığımda win8 vardı 3 sene kadar kullandım bir süre kendi kendine ram yemeye başladı benim haberim yokken babam bilgisayarı götürmüş xp attımlarş ben de doğru dürüst bir şey desteklemiyor diye gittim win8 tekrardan ve yükler yüklemez aynı sorunla karşılaştım şuan bir sorun yok ama tekrar olma ihtimaline karşı bilgi almak istiyoruym http://i.hizliresim.com/by2V5m.png buda resmidir

burak6871 burak6871 (1)
7 yıl önce sordu

    Toplam 4 Cevap

    8 stabil değil 8.1 yüklet oda olmazsa 10 yada 7 yükletebilirsin.

    Benim önerim 7.

    ataberkthepro ataberkthepro (99)
    7 yıl önce cevaplandı

    • direk 8.1 geçsem dosyalarım siliniyomuydu burak6871 7 yıl önce
    • Silinmez. temmuz 7 yıl önce
    • Ama format atmayacaksın. Format atarsan sabit diskinin C: bölümündeki tüm veriler silinir. Ama Windows Mağazadan yükseltme yaparak 8.1'e geçersen, hiçbir dosyanı ve yüklü programlarını (oyunlarını vs) kaybetmezsin. temmuz 7 yıl önce
    • en sağlamı 8.1 geç ataberkthepro 7 yıl önce

    Yüklediğiniz windows 8 legal sürümmüdür illegalmidir ? Aktifleştirme yaptınızmı ? . Format atıldıktan sonra bilgisayarınızın kendine gelmesi biraz zaman alabilir. bu zamanı kısaltmak için disk birleştirme yapabilirsiniz . Biraz zaman geçtikten sonra halen sorun devam ediyorsa yüklediğiniz işletim sisteminde bir sorun vardır . Temiz kurulum yapmaya özen gösterin .

    blackheaven blackheaven (728)
    7 yıl önce cevaplandı

    • windows orjinaldir ve biraz daha araştırıp sorunu buldum bir süre sonra windows imajının bozulmasından dolayı böyle oluyormuş dediğim gibi şuanlık bir sıkıntım yok yanıtınız için teşekkürler burak6871 7 yıl önce
    • ahhh ustam tam bunu yazdım yine yapmaya başladı hallettim sanıyordum :( burak6871 7 yıl önce
    • http://i.hizliresim.com/0yLV8L.png resmi bile zor yükledim burak6871 7 yıl önce

    Cpu fan eğer temiz değilse aşırı ısınmaya neden olur ise anakart donanımların hepsini en düzeyde kullanır ki sen performanstan düşme diye sana önerim birde 64 bit kur dene

    yasirkaraca yasirkaraca (11)
    7 yıl önce cevaplandı

    • biraz daha araştırıp sorunu buldum yanıtınız için teşekkürler ve 64 bit kullanıyorum :) burak6871 7 yıl önce

    ben win10 kullanıyorum ve ister istemez win8 den sonra işletim sistemleri fazla ram kullanmaya başladı. ben de üşenmesem win7 kurardım. %90 bellek kullanımı cok fazla gerçekten resime göre. bilgisayarında kaç ram var?

    whitemacchiato whitemacchiato (25)
    7 yıl önce cevaplandı

    • 2 gb ve şöyle bir şey buldum ilk kurulum sonrası önemli güncelleştirme için bir şey yapmadığın halde sistem kullanıyormuş yani bu sorun 1 kaç saat içinde otomatik geçiyor ayrıca yanıtınız için teşekkürler burak6871 7 yıl önce