Windows 8'de bilgisayar açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü nasıl gelir?

Windows 8 işletim sistemi açıldığında ilk karşıza Başlangıç ekranı gelir. Çoğu zaman Başlangıç ekranından masaüstüne geçmek gerekir.

Windows 8 'de bilgisayar açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü nasıl açılır?

hakan hakan (15394)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 yüklü bir  bilgisayarda ilk açıldığında Başlangıç yerine doğrudan masaüstü gelmesi için şu işlemleri yapmalısınız.

    1. Windows 8 masaüstü ekranına geçin.
    2. Görev çubuğu üzerinde sağ tuşla tıklayın ve özellikleri seçin.
      Windows 8 görev çubuğu özellikler
    3. Açılan pencerede Gezinti sekmesini tıklayın.
    4. Oturum açtığımda veya bir ekrandaki tüm uygulamaları  kapattığımda Başlangıç yerine masaüstüne git. seçeneğini işaretleyin.Windows 8 doğrudan masaüstü açmak
    5. Bilgisayarı yeniden başlattığınızda Windows 8 artık doğrudan masaüstü ile açılacaktır.
    hakan hakan (15394)