Windows 8'de sistem imajı nasıl oluşturulur?

Windows 8'de programsız sistem imajını nasıl alırım?

Windows 8'de komut ile sistem imajı nasıl oluşturulur?

Windows 8'de yenileme için gerekli sistem imajı nasıl oluşturulur?

cemkara cemkara (4215)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8'de sorun yaşıyorsanız yenileme işlemini deneyebilirsiniz. Yenileme işleminde yüklediğiniz programlar silinmez, dosyalarınız yenileme işlemi sonrasında silinmez, korunur.

    Windows 8'de yenileme işlemi sistem imajına ihtiyaç duyar.

    Windows 8  sistem imajı oluşturmak için disk üzerinde en az 5 GB yere ihtiyacınız var. Bilgisayarınızda kurulu programlara göre yer ihtiyacı artacaktır.

    Windows 8 sistem imajı oluşturmak için şunları yapın:

    1. Windows 8 'de CMD komutunu yönetici olarak çalıştırın. Nasıl yapılır bilmiyorsanız:
      Windows 8'de CMD yönetici olarak nasıl çalıştırılır?

    2. Komut isteminde şu komutu yazın ve enter tuşuna basın:
      recimg - CreateImage C:\Refreshimage
    3. Bu komut Refreshimage klasörüne Windows 8 'in sistem imajını oluşturacaktır.

    Recimg komutu, Windows 8 PC yenilemek için kullanılan özel bir görüntü / sistem imajı kaydeder.

    cemkara cemkara (4215)