Windows 8'de Windows Firewall nasıl kapatılır?

Windows 8'de Windows güvenlik duvarı nasıl kapatılır?

murat murat (12492)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 Windows Firewall nasıl kapatılır?

    Bazı sebeplerden Windows 8 güvenlik duvarını kapatmak isteyebilirsiniz. Özellikle bazı oyunlarda güvenlik duvarı sorun çıkartabiliyor. Bu durumda güvenlik duvarını, Firewall'ı kapatmak ilk yapılması gereken işlemdir. Aşağıda Windows 8'de güvenlik duvarı yani Firewall nasıl kapatılır bulabilirsiniz.

    1. Windows 8 Başlangıc ekranında, Güvenlik duvarı yazın veya Denetim Masası masasında Windows Güvenlik Duvarı simgesini tıklayın.
    2. Açılan pencerenin sol tarafında  Windows güvenlik duvarını etkinleştir veya devre dışı bırak seçeneğini tıklayın.
    3. Özel ağ ve Ortak ağ seçenekleri altındaki Windows Güvenlik Duvarı'nı kapat (önerilmez)'ı ve ardından Tamam'ı tıklatın.

    Bu işlemle Windows 8 güvenlik duvarı kapatılacaktır. Daha sonra tekrardan aynı yolu izleyerek Firewall, güvenlik duvarını açabilirsiniz.

    Windows 8'de Windows güvenlik duvarı sizi trojan, backdoor gibi virüslerden korumak için dünülmüş bir yazılımdır. Bilgisayarınızın güvenliğine hizmet eder. Gerekli olmadıkça kapatmanız önerilmez.

    Ayrıca alternatif güvenlik duvarı olarak Windows 8'de GlassWire nedir, nasıl kullanılır? linkinde anlatılan GlassWire kullanabilirsiniz.

    murat murat (12492)