Windows 8 görev çubuğu kilitlendi

Arkadaşlar. Bilgisayarımı açtım ve görev çubuğunun üstüne geldiğimde donup kalıyor. Programlara ve başlata tıklayamıyorum. Görev yöneticisinde windows gezginini sonlandırıp yeni 'explorer' diye görev başlattığımda sorun kalkıyor, fakat kısa bir süre sonra yine bu sorun ortaya çıkıyor. Bir de mousenin tekerleğini görev çubuğunun üstündeyken çevirdiğimde bu sorun ortaya çıkıyor. Ayrıca başlata klavyeden 2 kez tıklayınca görev çubuğu kendisini tekrar başlatıp düzeliyor ve tekrardan donuyor. Bunun sebebi nedir? Ne önerirsiniz? Yardım ederseniz çok sevirim. Teşekkürler.

kenanftl kenanftl (98)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Kenan, yapman gerekenleri sırası ile yazayım sırası ile dene,

    1. Öncelikle virüs taraması gerçekleştir. Eğer bilgisayarım temiz zaten sürekli tarıyorum dersen bu aşamayı geçebilirsin.
      Malwarebytes antimalware nedir? Malwarebytes antimalware nasıl kullanılır?
    2. Bilgisayarını güvenli modda aç ve başlangıç programlarını devreden çıkart.
      Bilgisayarımı güvenli modda nasıl başlatırım?
      Başlangıçta çalışan gereksiz programları nasıl kaldırırım?
    3. Aktif antivirüs programı yüklü ise sorun çıkarıyor olabilir. Geçici olarak kapatmayı dene.
    4. Başta ekran kartı olmak üzere sürücülerini güncelle.
    murat murat (12492)
    8 yıl önce cevaplandı

    • Güvenli modta başlatmadan programları devre dışı bıraksam olur mu? kenanftl 8 yıl önce