windows 8 işletim sisteminde fabrika ayarı ( recovery ) yoksa yeninden fabrika ayarı oluşturma yapılırmı?

windows 8 işletim sisteminde fabrika ayarı yok ise cd veya usb ile format atılan bir bilgisayarda recovery siliniyor zaten ( recovery ) yeninden fabrika ayarı oluşturma yapılırrmı

bilgisayarın başlatılamaması veya başka bir sebepten dolayı fabrika ayarlarına dönülmesi için gerekli

candan candan (4301)
8 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows 8 ve 10 recovery ( fabrika ayarları) oluşturma nasıl yapılır:

    Bilgisayara cd veya usb ile format atıldıysa , fabrika ayarları siliniyor. Tekrar fabrika ayarları oluşturmak gerekir.

    Yeni bir sürücü oluşturalım 3 GB, örnek: H olsun.istediğiniz harf olabilir sürücü harfi recovery kodudada aynı olması gerekir

    1. İki tane klasör açalım, birine yenile olarak adlandıralım diğerini yeni klasör olarak adlandıralım.
    2. C sürücüyü açalım ve sırasıyla windows+system32+recovery+ (ReAgent) bunu oluşturduğumuz yeni klasör içine yapıştıralım.
    3. Kurtarma medyamızı bilgisayara takalım ve sırasıyla sources+ ( install.esd ) bunu da oluşturduğumuz yenile klasörü içine yapıştıralım.
    4. Bu klasörleri yukarıda oluşturduğumuz sürücü içine atalım.
    5. cmd yönetici olarak çalıştıralım ve aşağıdaki kodu yapıştıralım;

    reagentc /setosimage /path H:\Yenile /target C:\Windows /index 1   entr tuşuna basalım.

    not: sürücü harfi ne ise yukarda recovery kodunda o olması gerekir örnek ( H ) örnek siz sürücünüzü oluşturuken ( F ) harrfi yaptıysanız yukardaki ( H ) harfi ( F ) olarak değitirebilirsiniz

    candan candan (4301)