Windows 8 ISO indir : Windows 8 ISO dosyasını legal / orjinal olarak nereden indirebilirim?

Windows 8 yükselteme DVD'sini kaybettim. Windows 8 yeniden kurabimek için Windows 8 ISO yükseltme dosyasını orjinal olarak nereden ve nasıl indirebilirim?

Windows 8 ISO orjinal indirme adresi nedir? Windows 8 ISO yükseltme legal olarak Microsoft sitesinden indirilebilir mi?

bayram bayram (3)
10 yıl önce sordu

    Toplam 7 Cevap

    Orjinal Windows 8 yükseltme Iso dosyasını Microsoft sitesinden indirebilirsiniz. Orjinal Windows 8 Iso dosyasını nasıl indireceğinizi aşama aşama anlatacağım.  Windows 8 ISO dosyası indirme işlemine başlamadan önce Windows 8 Ürün  Anahtarına ihtiyaç duyacaksınız.

    Orjinal Windows 8 ISO indirme işlemi için aşağıdaki adımları takip edin.

    1. Windows 8 indir adresinden Windows 8 Kurulum aracını indirin.
    2. Windows 8 indir adresinden indirmiş olduğunuz Windows8-Setup.exe dosyasını çift tıklayın, çalıştırın.
    3. Windows 8 Kurulum ekranı gelecektir. Windows 8 ISO indirme işlemi için Windows 8 ürün anahtarıgirin. İleri butonuna tıklayın.
      Windows 8 ISO indir - Windows 8 ürün anahtarı girin

    4. Sizin için Windows 8 ekranı geldiğinde indirilecek Windows 8 sürümünü göreceksiniz. Windows 8 ürün ahantarınız hangi Windows sürümü ile eşleştiyse o Windows 8 ekranda görüntülenecektir. Aşağıdaki resimde bunu Windows 8 Pro indirileceği gösterilmiştir. İleri butonunu tıklayın.
      Windows 8 indir - Sizin için Windows 8
    5. "Windows 8 İndiriliyor"  ekranı gelecek ve Windows 8 indirme işlemi başlayacaktır. Ekranda Windows 8 indirme işleminin ne kadar süreceği ve indirme işleminin ne kadarının tamamlandığı görüntülenecektir. Windows 8 indirme işlemini bu ekranda sonradan devam edebilmek için gerekirse durdurabilirsinizde bunun için Durdur butonuna basmalısınız.
      Windows 8 indir - Windows 8 indiriliyor
    6. Windows 8 indirme işlemi bittiğinde  Windows 8 indirme yazılımı size üç farkı seçenek sunacak:
      İlk seçenek "Şimdi Kur / Install Now"
      ikinci seçenek "Medya Kullanarak yükle / Install by creating media"
      üçüncü seçenek "Masaüstünden daha sonra yükle / Install later  from Desktop"
      ikinci seçenek "Medya Kullanarak yükle / Install by creating media" seçeneğini seçin. İleriyi tıklayın.
      Windows 8 indir - Windows 8 yükle
    7. Daha sonra Windows 8 iso indir işleminde "ISO yaratılıyor / Creating the ISO" ekranı gelecek ve Windows 8 kurulumu için gerekli ISO dosyası oluşturulmaya başlanacaktır.
      Windows 8 indir - ISO yaratılıyor
    8. "ISO dosyasını DVD'ye yazdır / Burn the ISO file to a DVD" ekranında Windows 8 indirme ve ISO oluşturma işlemi tamamlandı. Artık Windows 8 Iso dosyanızı DVD'ye yazdırabilirsiniz.  ISO dosyasını DVD'ye yazdır ekranında ISO dosyasının hangi klasöre kaydedildiğini size gösterecektir. Aşağıdaki ekranda ISO dosyası D:\Users\....\Desktop\Windows.iso yoluna kaydedilmiştir.
      Windows 8 indir - ISO dosyasını DVD'ye yazdır

    Eğer ISO dosyasının nasıl DVD'ye yazdırıldığını bilmiyorsanız, ISO dosyası DVD ye yazdırma hakkında Iso dosyası nedir? DVD'ye nasıl yazdırılır? linkinden bilgi alabilirsiniz.

    hakan hakan (15409)
    10 yıl önce cevaplandı

      Merhabalar

      indireceğimiz windows un dil seçeneği seçme hakkımız da varmıdır acaba mesala kullandığım 8.1 pro ingilizce ben indireceğim ısoyu  türkçe indirip dvd ye kaydetmek istiyorum denetim masasısdan her nekadar dil seçeneğini TR yapsakta tam TR olmuyor  Bu türde bir indirmeyle Türkçe dile  sahip dvd oluşturabilirimiyim

       saygılarımla

      osman76 osman76 (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Ürün anahtarını giriyorum sonra ilerle diyorum bir süre sonra baglantı hatası verşyorum internet baglantınızı kontrol edin diyor bunu başka bilgisayarda denedik yine aynı hatayı verdi

        emre44444444 emre44444444 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Ben ürün anahtarını giriyorum ve ilerle diyorum fakat internet bağlantısı sorunuyla karşılaştığını söylüyor ne yapabilirim?

          mrcercn mrcercn (1)
          8 yıl önce cevaplandı

            Merhaba. Ürün anahtarımı doğru yazdığım halde "Bu ürün anahtarı Windosw 8.1 perakende sürümünü yüklemek için kullanılamaz" diyor ve ilerleyemiyorum. Neden olabilr

            abdullahozer abdullahozer (1)
            8 yıl önce cevaplandı

              win 8 i kendi bios gömülü keyimle indirsem başka bios key gömülü pc ye yükleyebilrmiyim 2 pc nin lisansları farklı

              canarslan canarslan (1)
              8 yıl önce cevaplandı

                merhaba ben windows 10 kullanıyorym geri windows 8 e geçeceğim ama verdiğiniz dosyada bu platfrom desteklenmiyor diyor

                kullanici255732 kullanici255732 (1)