Windows 8 .msi dosyalarını yüklerken 2502 ve 2503 hatalarınının çözümü

Windows 8 üzerinde .msi uzantılı kurulum paketlerini yüklerken hata alıyorsanız aşağıdaki işlemleri yapmalısınız.

cemkara cemkara (4215)
10 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows 8 üzerinde  2502 , 2503 hataları yetkilendirme hatalarıdır.  Kurulumu yapmak istediğiniz kullanıcı kurulum için gerekli klasörlere yazamıyor demektir.

    Aşağıdaki klasörlerin Sahipliğini ve Tam kontrolünü Administrators grubuna almalısınız.

    C:\Windows\Temp
    C:\Windows\downloadedinstallations

    Klasörleri sağ tuşla tıklayın ve özelliklerine girin.

    Güvenlik sekmesini tıklayın.

    Gelişmişi tıklayın.

    Denetimler ve Sahiplik bölümlerinde Administrator grubuna Tam Yetki verin (Okuma, yazma, değiştrime, çalıştırma vs).

    Bu çözüm olmazsa yüklemek istediğiniz .msi dosyasın Shift tuşuna basılı tutarken sağ tuş ile tıklayın,

    "Yönetici olarak çalıştır" seçin.

    cemkara cemkara (4215)
    10 yıl önce cevaplandı

      Çok teşekkürler Windows 8.1 update 3 yükledim bu 2503 ve 2502 hatalarını alıyordum tarifinizi yapınca sorunum düzeldi :)

      mamilan mamilan (1)
      9 yıl önce cevaplandı

        Teşekkür Ederiz. Emeğinize sağlık...

        Sadece Temp' klasöründeki izinleri değiştirdim. Aşağıdaki yolu bulamadım... İşletim Sistemim : Windows 8.1 Pro Türkçe

        C:\Windows\downloadedinstallations
        mehmetcan129 mehmetcan129 (1)