Windows 8 Sesi engelleyen bir virüs var

Reklam virüsleriyle alakalı olduğunu sanıyorum temizledim çoğunu fakat arada ses gelmiyor arkadaşlar bazense hiç gelmiyor sesi engelleyen bir virüs olduğunu düşünüyorum. Bilgisayardan ses çıkmasını engelleyen bir virüs var mı?

furkan060619 furkan060619 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 5 Cevap

    merhaba aşağıdaki adımları izleyerek sorunu çözebilirsiniz

    aşağıdaki programlar sistemdeki virüsleri bozuk registry dosylarını sayflarda ki gereksiz eklentileri onanran programlardır nasıl kullanıldığı açıkladım size aşağıda önce bu işlemleri gerçekleştirin ardından ses kartınızın driver modelini bulup ses driverinin işletim sisteminizle uyumlu yani winow7  x64 bitlik bir işletim sistemi kullanıyorsanız bu versiyonla aynı driveri internetten temin ediniz ve sonrasında sorununuz çözülecektir.

    1. ADWCLEANER indir linkini tıklayarak ADWCLEANER yazılımını indirin.
    2. Tarama işlemine başlamadan önce  Internet Explore, Firefox ve Google Chrome tarayıcılarını kapatın ve diğer tüm açık programları kapatın.
    3. İndirdiğiniz ADWCLEANER programını çalıştırın. Scan butonuna tıklayın.
      soraxi.com  kaldır - adw Cleaner
      ADWCleaner  istenmeyen eklenti ve diğer zararlıları taramaya başlayacaktır.
    4. Tarama işlemi bittiğinde bilgisayarınızda bulunan zararlılar listelenecek, bu zararlıları silmek için Clean butonunu tıklayın
      Do Searches  kaldırma - temizleme ekranı
      ADW Cleaner temizleme işlemini bitirebilmek için bilgisayarınızı yeniden başlatmak isteyecektir OK tıklayarak bilgisayarınızı yeniden başlatın.

    Bilgisayarınızı malware, virüs yazılımlara karşı tarayın:

    Malwarebytes anti-malware nedir,  nasıl kullanılır? adresinden Malwarebytes anti-malware yazılımını indirin.

    İndirme işlemi bittiğinde kurulumu yapın. Kurulum aşaması oldukça kolaydır. İleri-İleri-Bitir şeklinde bir kurulum söz konusudur.

    1. Masaüstüne gelen Malwarebytes ikonunu tıklayın. Program varsa güncelleme için sizden onay isteyecektir. Onaylayın.
    2. Perform full scan seçin. Bu işlem tam tarama işlemini başlatacak ve tüm bilgisayarınız  taranacaktır.
      Malwarebytes nasıl kullanılır? Tam tarama

    3. Tarama işlemi biraz vakit alabilir. Malwarebytes, işlem bittiğinde size kaç adet zararlı yazılm tespit ettiğini belirten bir rapor çıkartacaktır.
      Malwarebytes nasil kullanilir? zararli yazılım temizleme, tam tarama

    4. İşlem bittiğinde "Show Result" , "Sonuçları Göster" butonuna tıklayın. Karşınıza bilgisayarınızda tespit edilen zararlı yazılımlar gelecektir.
      Malwarebytes zararlı yazılımlar sonuç ekranı
    5. Tüm zararlıları işaretleyin ve "Remove Selected" "Seçili olanları kaldır" 'ı tıklayın.

    6. Bu işlem sonucunda Malwarebytes Anti-Malware tüm zararlıları temizleyecektir.

    Malwarebytes anti-malware ile temizleme işlemi bittiğinde tarayıcıya bulaşan eklentileri silme aşamasına geçin.

    Bu işlemlerden sonra Bilgisayarınızdaki tarayıcılarda zararlı uzantıları silmelisiniz.

    Saygılarımla

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

      Bu güne kadat hiç ses özelliğine mühalede eden bir virüs ile karşılaşmadım. Sizdeki sorun farklı olabilir.

      Öncelikle ses sürücülerini güncellemeyi deneyin. Ses sürücülerini kaldırın ve yeniden yükleyin.

      Reklam virüsleri ses özelliklerinize mühahale etmez.

      Sorunu biraz daha etaylı anlatırsanız farklı çözümlar paylaşılabilir. Mesela hangi durumlarda ses geliyor hangi durumlarda gelmiyor?

      murat murat (12492)
      9 yıl önce cevaplandı

        vlla arkadaşım şöle bir sorun var pc yi açıyosun winampı hemen açıp bi müzik açman lazım ses gelmesi lazım. diyelm ki pc yi açtın hiç ses olayını gerçekleştiren bi işlem yapmadın. bir bakıosun ses gelmiyor. winampı açıyorsun şarkıyı başlatmıyor. windows medıa playerdn denıosun o da açmıyor. internete girip video izliosun görüntü var ses yok anlayacagın hıc bır sekılde ses gelmıyor. pc yi tekrar yenıden kapatıp açıosun hemen sesle ilgili bişi açıyorsun ses gelıyor. bi yarım saat 1 saat sesle ilgili bişi açmayınca o durum oluyor. sürekli ses açık olcak yani bişiler dinlicen etcen. böle bir sorun var.çözümü bulamadm.

        gezegen94 gezegen94 (1)
        9 yıl önce cevaplandı

          Size önerim ilk olarak "Aygıt Yöneticisi"ni açınız ve oradan "Ses, video ve oyun denetleyicileri" altındaki "High Definition Audio Device"a sağ tıklayıp "Kaldır"ı seçiniz ve "Bu aygıtın sürücü yazılımını sil"i işaretleyip Tamam'ı seçiniz.

          Sonrasında Windows güncellemelerinden tavsiye edilen ses sürücüsünü yükleyiniz. Bu işlem Windows tarafından otomatik olarak da gerçekleşebilir.

          utkubayat utkubayat (885)
          9 yıl önce cevaplandı

            işe yaramadı malesef hala hiç bir ses çıkmıyor

            prayer prayer (1)
            4 yıl önce cevaplandı

            • Ses driver larını tekrardan indirmeyi dene darkcrak 4 yıl önce
            • çoktaann yaptım onları. prayer 4 yıl önce