Windows 8 temiz önyükleme nasıl yapılır?

Temiz önyükleme nedir?

Windows 8'de temiz önyükleme nasıl yapılır?

Temiz önyüklemenin amacı nedir?

utkubayat utkubayat (885)
9 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Temiz önyükleme bilgisayarınızda yüklü olan program ve servisleri devre dışı bırakarak bilgisyarınızı yeniden başlatmaktır. Bu işlemin ardından Windows, bilgisayarınızda yüklü olan programlar kapalı durumdayken açılır.

    Temiz önyüklemenin amacı bilgisayarınızda yaşadığınız sorunların kaynağını öğrenmektir. Temiz önyükleme işlemi çoğunlukla sürücü problemlerini çözmekte kullanılır.

    Temiz önyükleme nasıl yapılır?

    1. İlk olarak Görev Yöneticisi'ni açmak için sol altta bulunan Windows simgesine sağ tıklıyoruz ve Çalıştır'ı açıyoruz.
    2. Buraya taskmgr yazıp Tamam diyoruz.
    3. Açılan ekranda Başlangıç sekmesi altında bulunan tüm uygulamaları sırayla seçip Devre dışı bırak diyoruz.
    4. Bu işlemin ardından yeniden sol alttaki Windows simgesine sağ tıklayıp Çalıştır'ı açıyoruz.
    5. Buraya msconfig yazıp Tamam diyoruz.
    6. Açılan pencereden Hizmetler sekmesine geliyoruz.
    7. Buradan Tüm Microsoft hizmetlerini gizle seçeneğini işaretliyoruz.
    8. Ardından listede bulunan tüm hizmetleri işaretleyip sağ alttan Tümünü devre dışı bırak diyoruz.
    9. Sonrasında Tamam'a basıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz.

    utkubayat utkubayat (885)