Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatası

Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatası alıyorum. Bilgisayarım açılmıyor.

Daha önce burada bu hatanın çözümünü görmüştüm fakat o XP içindi

Bilgisayar hiç açılmadan yani giriş ekranına bile gelmeden ekran masmavi oluyor ve bir yüzde işareti çıkıyor.

Fakat hiç dolmuyor. Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatasının çözümü nedir?

miralay miralay (6)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Öncelikle iyi geceler Murat Bey. Bilgisayarımı Allah'ın izniyle yaptım. Önce BIOS ayarlarına girdim. Ordan SATA ayarlarını değiştirdim. Daha sonra dediğiniz ekran karşıma geldi. Ve sizin dediğiniz onarma yöntemini uyguladım . Ama BIOS ayarlarını değiştirmeden önce Onarma Ekranı karşıma gelmemişti. Yine de her şey için teşekkür ederim.(SATA ayarını AHCI yerine IDE yapıyoruz.) Hayırlı Ramazanlar.

    miralay miralay (6)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Çözümü paylaştığınız için teşekkür ederim murat 9 yıl önce

    Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatası diğer Windows sürümlerindekiler ile aynı anlama gelir.

    Windows dosya sisteminde oluşan hatalardan dolayı bu hatayı alıyorsunuz.

    İhtiyacınız olan Windows 8 başlangıç onarımı yapmak.

    Bunun için Windows 8 DVD veya Kurtarma diskinine ihtiyacınız var.

    Başka bir Windows 8 bilgisayarda şu işlemi yapın.

    1. Başlangıç ekranında doğrudan Kurtarma sürücüsü oluştur yazın.
    2. Başlangıç ekranı açıkken doğrudan yazın, otomatik olarak arama açılacaktır.
    3. 16 GB'lık bir USB belleğe ihtiyacınız var. Bu USB belleği bilgisayarınıza takın.
    4. Kurtarma sürücüsünü oluşturun.
    5. Bilgisayarı Windows 8 DVD'si veya Kurtarma sürücüsü ile açın.
    6. Otomatik Onarım illemini başlatın.

    Windows 8 Unmountable_Boot_Volume hatasının çözümü için mutlaka bir Windows 8 kurulum diski veya kurtarma sürücüsüne ihtiyacınız olacak.

    Windows 8 DVD'si varsa şu işlemleri yapın:

    Windows 8 otomatik onarım nasıl başlatılır?

    1. Bilgisayarınızı Windows 8 DVD'si ile açın
    2. Bir seçenek belirleyin ekranında Sorun Gider'i seçin.
    3. Gelişmiş Seçenekler'e tıklayın.
    4. Otomatik Onarım 'ı seçin.

    Windows 8'de Otomatik Onarım bilgisayarınızı hatalara karşı tarayacak ve hataları onaracaktır.

    murat murat (12492)
    9 yıl önce cevaplandı

    • öncelikle cevapladığınız için çok teşekkür ederim.fakat şunu anlayamadım sadece windows 8 cdsini kullanarak sorunu çözemez miyim miralay 9 yıl önce
    • Çözebilirsiniz, ben Windows 8 CD niz yoksa diye ikinci bir çözüm yazdım. Windows 8 CD'sinden açarak başlanğıç onarmayı çalıştırabilirsiniz. murat 9 yıl önce
    • başlangıç onramayı tam olarak nasıl açıcam bulamadım yardım eder misiniz ? miralay 9 yıl önce
    • son madde olarak otomatik onarım nasıl başlatılır cevabıma ekledim. murat 9 yıl önce
    • murat window8 kurulum cd sini takıp bilgisayarı açıyorum ''bir seçenek belirleyin '' gibi bir ekran gelmiyor sadece ''cd den ya da dvd den önyükleme için bi tuşa basın '' gibi bir yazı çıkıyor bie tuşa basıyorum ve devam ediyor ama hatada hiçbir değişiiklik olmuyor. bilgisayar reset atıyor ve tekrar aynı hata ekrana geliyor miralay 9 yıl önce
    • aradan yaklaşık 1 ay geçmesine rağmen hala olmadı bigisayar miralay 9 yıl önce
    • yardım edersen sevinirim miralay 9 yıl önce
    • Eğer bir tula basın yazısından sonra DVD'den açılış yapmıyorsa, DVD sürücü veya DVD diskte sorun olabilir. Başka bir Windows 8 DVD si ile açılışı dener misiniz? murat 9 yıl önce