Windows 8 uykudan uyanınca wireless hiçbir modemi bulmuyor.

Merhabalar. Windows 8.1 kullanıyorum ve bilgisayarımı uyku modundan uyandırdığımda wireless alıcısı açık olmasına rağmen hiç bir modem görmüyo. Bu genel bi sorunmuş ancak bikaç çözümü denememe rağmen sorunumu çözemedim. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

kullanici731911 kullanici731911 (1)
9 yıl önce sordu

    Toplam 2 Cevap

    Merhaba sorununuz aslında yazılımsal yani komut istemi pcnin ekranını kapattığınızda bütün etkin cihazları uyutması gerekirken wireless ı kapatıyor bu sebeple bağantı yapamıyorsunuz iki çözüm var birincisi yeniden bir format atın ve driverlarını notebookun modeliyle aratarak kendi sitesinden doğru yazılımları indiriniz. diğer bir çözüm ise uyku modunu kullanmayınız format atınca dahi düzelmezse anakartınızın yonga çipinde sorun var demektir.yetkili servise göndermenizde fayda var..

    laboustasarim laboustasarim (693)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Cevabınız için teşekkür ederim. Sorun Windows 8.1 kaynaklı. Microsoft bu sorun için çözüm yayınlamış fakat nafile. İşe yaramadı. Buyrun link : http://support.microsoft.com/kb/2776718/tr Windows 7 kullandığımda böyle bi sorun yok. Windows 8.1'de yaşıyorum bu sorunu. Bi de sorunu yanlış anlamış olabilirsiniz. Wireless alıcım kapanmıyo. Açık olmasına rağmen modem bulamıyo. kullanici731911 9 yıl önce

    Bilgisayarın marka ve modelini keşke yazsaydınız.

    Öncelikle şunları deneyebilirsiniz

    • Windows 8 tüm güncellemelerini yapın.
    • Wi-Fi kart sürücülerini güncelleyin.

    Bu işlemler size yardımcı olmadıysa şunları deneyin:

    1. Bilgisayarın Bios'una girin ve tüm ayarları varsayılan (Default) yapın.
    2. Denetim Masası\Tüm Denetim Masası Öğeleri\Sistem'e gidin aygıt yöneticisini açın
    3. Ağ bağdaştırıcısını seçin ve Wi-fi kartınızı bulun ve çift tıklayın.
    4. Sürücü sekmesinde Sürücüye geri dön'ü seçin ve bilgisayarı yeniden başlatın.
    cemkara cemkara (4215)
    9 yıl önce cevaplandı

    • Merhabalar. Bilgisayarım Monster p170EM. Sorun kesinlikle Windows 8.1 kaynaklı. Çünkü bunu başka yaşayan biçok insan var. Ayrıca Windows 7 kullandığım zamanlarda böyle bi sorun yoktu. Windows kendisi bi çözüm yayınlamıştı ve o çözüm de işe yaramamıştı. Çözümün linki : http://support.microsoft.com/kb/2776718/tr Aslında artık uyku modunu kullanmıyorum bu sorun yüzünden . Gerek de duymuyorum ama insan yine de sorun olmasın istiyor :) Çözüm üretebilirseniz sevinirim. kullanici731911 9 yıl önce