Windows'da işlerinizi kolaylaştıracak 20 kısayol tuşu

Windows Xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 gibi işlemlerde işlerinizi kolaylaştıracak bilinmesi gereken 20  kısayol tuşu.

Kopyalama kısayolu, yapıştır  kısayolu, geri al  kısayolu, kes kısayolu, tümünü seç kısayolu,

yazdır  kısayolu, masaüstünü göster  kısayolu, görev yöneticisi aç  kısayolu ve diğerleri.

hakan hakan (15409)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 Temel Kısayolları

    • Seçilin metni kopyala: Ctrl+C
    • Seçi metni kes: Ctrl+X
    • Yapıştır: Ctrl+V
    • Yapılan işlemi geri al: Ctrl+Z
    • Geri alınmış işlemi yeniden yap: Ctrl+Y
    • Tümünü seç: Ctrl+A
    • Yazdır: Ctrl+P

    Windows Xp, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 pratik kısayolları:

    • Açık pencereler arasında gezinme : Alt+Tab
    • Masaüstüne göster : Picture of the Windows logo key+D
    • Simge durumunu küçült: Picture of the Windows logo key+ Aşağı Ok Tuşu
    • Simge durumunu büyüt: Picture of the Windows logo key+ Yukarı Ok Tuşu
    • Açık olan aktif pencereyi ekranda kaydırma : Picture of the Windows logo key+ sağ ok tuşu veya Picture of the Windows logo key+ Sol ok tuşu
    • Birden fazla monitor kullanıyorsanız, çoklu görev için : Picture of the Windows logo key+Shift+ Sağ ok veya Sol ok tuşu

    Görevleri Yönetme ve Ekran

    • Görev yöneticisini aç : Ctrl+Shift+Esc
    • Başka bir kullanıcıya geç veya bilgisayarı kilitle : Picture of the Windows logo key+ L
    • Görüntüyü projeksiyona aktarma : Picture of the Windows logo key+P
    • Yakınlaştır, uzaklaştır Picture of the Windows logo key+ Eksi veya Artı  işareti

    Bir kaç Windows kosayolu daha

    • Dosyaları ya da klasörleri ara : Picture of the Windows logo key+F
    • Bir programın ikinci kopyasını çalıştırmak Picture of the Windows logo key+Shift+ Programın Görev cubugundaki ikonu ( örnegin internet explorer bir pencere de daha açmak isterseniz)
    • Windows yardım : Picture of the Windows logo key+F1

    hakan hakan (15409)