Windows Defender sürekli virüs ve tehdit koruması uyarısı çıkıyor

windows defender sürekli olarak virüs tehdit koruması uyarısı diye uyarı çıkarıyor sağ altta bunu nasıl kapatabilirim tarama yapıp tehditleri temizledim ama düzelmedi bunu nasıl düzeltebilirim

hcy043 hcy043 (7)
6 yıl önce sordu

    Toplam 3 Cevap

    Windows Defender'i aç virüs ve tehdit koruması de  virüs ve tehdit koruması ayarlarına tıkla ordan gerekli işlemleri yapabilirsin

    nvidiagtx nvidiagtx (690)
    6 yıl önce cevaplandı

      Defender "gerçek zamanlı koruma" fonksiyonu kapalı halde herhalde ve bu ikazı o sebeple alıyor olmalısın. Eğer öyleyse bu fonksiyonu Defender ayarlarından açık ve aktif hale getirmelisin. Bunu yaptığında artık Defender seni ikaz etmez, gerçek zamanlı korumayı başlatır.

      temmuz temmuz (12505)
      6 yıl önce cevaplandı

        Tehdit oluşturan dosyaya izin verebilirsin. Bu işlem Defender'in o dosyayı güvenilir dosya olarak görmesini sağlar ve seni rahatsız etmez.

        pinhan pinhan (142)