Windows kişisel bilgisayarınızı korudu

Windows 8 kullanıyorum. İnterneten indirdiğim bir uygulamayı açmak istediğimde aşağıdaki gibi hata alıyorum:

Windows kişisel bilgisayarınızı korudu
Windows SmartScreen tanınmayan bir uygulamanın başlamasını engelledi. Bu uygulamayı çalıştırmak
kişisel bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir.

Windows kişisel bilgisayarınızı korudu hatası nedir? Windows 8'de indirdiğim uygulamaları nasıl çalıştırırım?

Windows SmartScreen nedir?

murat murat (12492)
10 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows SmartScreen,  Windows 8 'de yeni bir güvenlik katmanıdır. Daha önce Internet Explorer'da olan bu özellik artık Windows işletim sisteminin bir parçası. Windows SmartScreen bilgisayarınızı bilinmeyen veya zararlı olma potansiyeli olan yazılımlara karşı bilgisayarınızı korumayı hedeflemektedir.

    Windows kişisel bilgisayarınızı korudu
    Windows SmartScreen tanınmayan bir uygulamanın başlamasını engelledi. Bu uygulamayı çalıştırmak
    kişisel bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye sokabilir.

    ekranı ile karşılaştığınızda Daha fazla bilgi bölümünü tıklayarak uygulamayı çalıştırabilir veya uygulamanın çalışmasına engel olabilirsiniz.

    Windows SmartScreen tamamen nasıl kapatırım?

    SmartScreen’i tamamen kapatmak için şunları yapın.

    1. Windows tuşuna basın ve SmartScreen yazın.
    2. Arama sonucunda gelecek ”Smartscreen ayarlarını değiştir” butonuna tıklayın.
    3. Son taraftan  ”Windows SmartScreen ayarlarını değiştir”  butonuna tıklayın.
    4. ”Hiçbir şey yapma” seçeneğini işaretleyin.

    murat murat (12492)