Windows Movie Maker hata veriyor

Suana kadar ındırmedık patch bırakmadım  hatta bır suru vırus tarzı reklam yedım sıstem gerı yukledım ama sonuc bulamadım

son umut burası Yardımcı olacak cıkarsa cok makbule gecer.Windows movie maker Acmaya calısdıgımda

''Sorry , Movie Maker can't start. Make sure your computer meets the minimum system requirements before trying to start Movie Maker agaim, and then try to update the driver for your video card if movie Maker still doesn't start. ''

diyor.Cevap belkı gelır dıye sayfayı dakıka bası yenılıyecegım Hocalarımın cevabını beklıyorum

dalale dalale (1)
7 yıl önce sordu

  • yeniden sormana gerek, soruyu düzenlemen yeterli hakan 7 yıl önce
  • Ekran kartının modelini yazar mısın? hakan 7 yıl önce

Toplam 2 Cevap

Öncelikle ekran kartının markası / modeli nedir?

Son, güncel sürücüleri yüklü mü? yüklü değilse mutlaka ekran kartının güncel sürücülerini yüklemelisin.

Bilgisayarında yüklü DirectX versiyonu nedir?

  • Windows ve  R tuşlarına bas. Açılan pencereye dxdiag yaz ve enter tuşuna bas. dxdiag ekranın en alt bölümünde DirectX sürümü: DirectX 12 yazar.

Movie Maker DirectX 10 ve üzeri gerektirir.

Çözüm 1:

Mutlaka ekran kartınızın son sürücüsünün son sürümünü yükleyin. Movie Maker 2012 kullanıyorsanız ekran kartınızın son sürücüsünün yüklü olması çok önemlidir.

Çözüm 2:

Eğer yukarıdaki öneriler işe yaramazsa bilgisayarında şu yolu izle

C:\Program Files (x86)\Windows Live\Photo Gallery\

Eğer 32 bit işletim sistemi varsa bu yol  şu şekilde olacaktır:

C:\Program Files\Windows Live\Photo Gallery\

burada MovieMaker.exe dosyasını  bul  ve özelliklerden Uyumluluk sekmesine tıkla. Uyumluluk modu seçeneğinde Bu programın çalıştırılacağı uyumluluk modu: Windows 7 ve öncesi seç.

Çözüm 3:

Sürücüleriniz güncel ve Movie Maker 2012 hala çalışmıyorsa o zaman muhtemelen kullandığınız ekran kartı Movie Maker 2012 uygulaması tarafından desteklenmiyor demektir. Bu durumda Movie Maker 2012 uygulamasını kaldırın ve Movie maker 2011 uygulamasını indirin.

Movie Maker 2011 indir

hakan hakan (15409)
7 yıl önce cevaplandı

  • @dalale lütfen yazdıklarımı dikkatli oku. Sonunda ? işareti olan cümlelerde senden cevap bekliyorum demektir. Sorunun çözüme kavuşması için benim bilmek istediklerime cevap vermelisin. Yoksa ilerleyemeyiz. hakan 7 yıl önce

Hocam Ekran kartı markası

1-)Intel(R) Hd Graphics 4000     2-)NVIDA GEFORCE GT 740M

Hocam Guncelmı Demıssınız Soyle Soylıyeyim Uzerıne Sag tıklayıp bu surucuyu guncelle dıyorum en guncelı dıyor

Birde Ben eskıden Kullanıyordum Bırkere Kaldırdım Tekrar kurdum boyle oldu Emın olmak ıcın İo unıstaller vs.. Kayıt defterınden Sılıpde yukledım ama sonuc aynı napıcam hıc bılmıyorum ancak bu programı calıstırmam lazım Yardımlarınızı beklıyorum Eger Iletısım Amaclı Ts3 Facebook Hotmail Varsa Ordan Alpemıx Tv vs... Atsam sorun olurmu sızın ıcın

dalale dalale (1)