Windows Resource Protection could not start the repair service hatasının çözümü nedir?

sfc /scannow komutunu kullanırken  Windows Resource Protection could not start the repair service hatası alıyorum.

Windows Resource Protection could not start the repair service hatasının çözümü nedir?

hakan hakan (15424)
7 yıl önce sordu

    Toplam 1 Cevap

    Windows Resource Protection could not start the repair service hatasının çözümü nedir?

    Windows 7, Windows 8, Windows 10 işletim sistemlerinde sfc /scannow komutunu çalıştırırken Windows Resource Protection could not start the repair service hatası alıyorsanız, Windows Resource Protection could not start the repair service hatasının çözümü için şu adımları uygulayın:

    1. Öncelikle komut istemini yönetici olarak çalıştırdığınızdan emin olun. SFC komutu yönetici olarak çalıştırılmalıdır.
      Windows 7'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 8'de komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
      Windows 10'da komut istemi yönetici olarak nasıl çalıştırılır?
    2. Komut istemini yönetici olarak çalıştırdığınız halde sorun dvam ediyorsa o zaman Windows'u güvenli modda açın ve sfc komutunu güvenli modda deneyin.
    3. Sorun hâlâ devam ediyorsa Trusted Installer servisi durmuş olabilir. Trustes Installer servisini çalıştırmanız gerekiyor. Trustes Installer servisini çalıştırmak için komut istemini yönetici olarak çalıştırın ve şu komutu uygulayın:
      net start trustedinstaller
    4. Hizmet çalışmaya başladığında  sfc komutunu tekrar uygulayın.

    Bu işlemlerden sonra Windows Resource Protection could not start the repair service hatası çözülmüş olmalıdır.

    hakan hakan (15424)